Єпископат Франції: кожна людська особа є даром

Франція стала першою країною у світі, де право на аборт записано в конституції. Таке рішення прийняли обидві палати місцевого парламенту, які зібралися на спільне засідання у Версалі. Конференція єпископів Франції закликала до молитви та докладання максимальних зусиль задля захисту кожного життя.

Про це пише КАІ.

Предметом голосування депутатів і сенаторів було внесення до статті 34 Конституції нового параграфу, який звучить так: «Закон визначає умови реалізації свободи жінки на добровільне переривання вагітності». За це проголосували 780 парламентарів, проти – 72.

Під час двогодинних парламентських дебатів перед Версальським палацом відбулася демонстрація пролайф-активістів, які, серед іншого, принесли з собою банер з написом: «Я теж був ембріоном».

Конференція єпископів Франції в ноті, опублікованій кілька днів тому, підкреслила, що аборт є атакою на людське життя і не може розглядатися тільки з точки зору прав жінок. А вчора президія єпископату також підтримала звернення католицьких асоціацій, які закликали вірних до посту і молитви в день, коли обидві палати парламенту мали засідати: Національні збори і Сенат, повинні були прийняти рішення про включення права на аборт в конституцію.

Голова конференції архієпископ Ерік де Мулен-Бофор та два його заступники, архієпископ Вінсент Жорді та єпископ Домінік Бланше, зазначили, що Франція є єдиною країною в Європі, де кількість абортів зростає. «Як католики, ми завжди будемо служителями життя всіх, від зачаття до природної смерті, будівничими пошани до кожної людської особи, яка завжди є даром для всіх інших, підтримуватимемо тих, хто вирішив зберегти свою дитину навіть у складних ситуаціях – і шукатимемо нові шляхи для цього – та оточимо повагою і співчуттям тих, хто вдався до аборту. Смиренно і палко просімо про благодать, щоб мати можливість це робити. Передусім молімося, щоб наші співгромадяни наново відкрили для себе смак життя, його дарування, прийняття, супроводу, народження і виховання дітей», – написало керівництво Конференції єпископів Франції.

Позицію французького єпископату підтримала Папська академія життя. В оприлюдненій заяві вона нагадала, що в епоху універсальних прав людини не може бути ніякого «права» на позбавлення людини життя. Вона закликала всі уряди і всі релігійні традиції докласти всіх зусиль, щоб зробити захист життя абсолютним пріоритетом на цьому етапі історії. Вона зазначила, що захист людського життя є першою метою людства, яка може бути досягнута лише тоді, коли наука, технологія і промисловість служитимуть людській особі і братерству.

Схожі новини:

Поширити новину: