Єпископ Дубравський на міжконфесійному молебні: ми прийшли засвідчити любов між нами

18 січня в кафедральному cоборі свв. Апостолів Петра і Павла Кам’янця-Подільського відбулося міжконфесійне богослужіння Слова Божого у рамках Тижня молитов про єдність християн. У 2024 воно було поєднане з відзначенням 650-річчя надання місту магдебурзького права. З цієї причини окрім молитов про єдність, до якої закликав Христос своїх учнів, лунали благання про благословення та захист для Кам’янця-Подільського.

Це вже в четвертий раз, починаючи з 2019 року християни різних конфесій збираються у головному католицькому храмі Поділля, щоб спільно молитися і роздумувати над Божим словом. Цього року міжконфесійна зустріч була наймасовішою за всю історію, адже прибуло 35 священнослужителів з Римсько-Католицької Церкви, Православної Церкви України та Української Греко-Католицької Церкви разом з єпископом Кам’янець-Подільської єпархії владикою Іваном Куликом. Делегацію пасторів Української Церкви Християн Віри Євангельської очолював єпископ Хмельницького Обласного Об’єднання Ростислав Мурах, Євангельських Християн Баптистів представляв єпископ Микола Каспров разом з пасторами з Кам’янця-Подільського, Дунаївців та Смотрича. Крім того були священнослужителі від Союзу Християн Євангельської Віри, Української Реформатської Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Помісної Церкви на Поділлі.

На богослужінні традиційно головував єпископ Кам’янець-Подільської римсько-католицької дієцезії Леон Дубравський OFM, який на початку сказав, що Христос помер і воскрес для всіх, щоб ми не жили у темряві гріха. Наприкінці Бог буде судити нас з любові. Хоча це найлегша заповідь, проте втілити її у життя є найважче. Тому ми прийшли сьогодні до цього храму, щоб показати світові, що між нами панує любов і нині на цій молитві ми єдині, що йдемо до спільної цілі, хоча і різними шляхами.

Після заклику до Святого Духа розпочалася Літургія Слова, яка складалася з чотирьох читань. Після першого читання до книги Буття проповідь сказав голова Духовної ради Християнських Церков Кам’янця-Подільського, пастор Церкви «Світло Христове» УЦХВЄ Володимир Чорнописький. На прикладі Авраама він вказав, що Бога дуже легко переконати про милість, яку Він ставить вище за суд. Проте у Содомі і Гоморі не знайшлося навіть 10 праведників. «І Україна сьогодні, як ніколи, потребує цієї Божої милості і тому сьогодні ми, священники та пастори різних конфесій, зібралися, щоб заступатися за нашу українську землю. Адже наявність праведних людей у державі є великою силою, які разом збираються і возносять молитви до нашого Бога. Адже Бог мандрує вулицями наших міст, вулицями стародавнього Кам’янця і шукає праведників, які будуть заступатися у молитві за Українську державу, які будуть перепрошувати за гріхи народу і з вірою просити про Божі милості для нашої Батьківщини».

Після цього відбулася молитва покаяння та примирення, яку провів єпископ Християн Євангельської Віри, пастор Церкви «Християнин» Олександр Вершигора. У ній зокрема перепрошували Бога за поділи та ненависть між християнами, участь у комуністичній партії, переслідування Церкви та поширення атеїзму, за голокост та антисемітизм, за гріхи проти життя, за мільйони невинно вбитих немовлят у лоні їхніх матерів, за поширення культури смерті та зла, підштовхування до суїцидів, байдужість до смертельно хворих та спроби узаконення евтаназії, експерименти над людським життям та работоргівлю, гріхи проти сім’ї та шлюбу, пропагування та узаконення розпусти, різних збочень, заповнення інтернету порнографією та спроби узаконення проституції, розлучення та корупцію.

Молитву подяки за отриманні минулого року блага здійснили Благочиний другого Кам’янець-Подільського округу протоієрей Іван Бугера та настоятель парафії св. Йоана Богослова Юрій Матвейцов з Православної Церкви України. Вони благословили Бога за те, що 650 років тому дозволив князям Корятовичам надати Кам’янцю магдебурзьке право, за Духовну раду, за мир та порозуміння між різними християнськими конфесіями, за спільні ініціативи та заходи, відкритість місцевої влади до співпраці з релігійними громадами, за дар Хрещення у водах Дніпра та за християнське коріння нашого народу. Дякували Богові також за опіку над містом, за всіх воїнів, які мужньо боронять нашу країну, за волонтерів, благодійників та всіх людей доброї волі, що приймали біженців та надавали їм свої домівки та харчування.

Наступну промову виголосив пастор Реформатської Церкви Пресвятої Трійці з м. Дунаївці Олександр Павлюк, який зазначив, що хоча ми всі представляємо якусь християнську конфесію, але всі вони виникли через конфлікти та непорозуміння. Це не наша провина, але ми унаслідували таку реальність. Але те, що Писання у 13 розділі Послання до Коринтян говорить про любов, показує наскільки це питання є актуальним для нас. Хоча багато говориться нині про любов, але здається, що світ має неправильне та викривлене бачення любові. Адже красномовність, пророцтва, благодійність і навіть віра без любові є ніщо. Ісус віддаючи своє Тіло і Кров нагадує нам про цю любов, щоб ми бачили Бога у житті один одного, служачи один одному і тоді Бог буде робити великі чудеса. І зараз, коли ворог хоче посварити і роз’єднати нас як ніколи актуально і важливо – бути єдиними, бути разом, бути спільно та любити один одного. Бути готовими пожертвувати задля ближнього найважливішим, неважливо скількома пальцями той хреститься і чи взагалі це робить, адже це не настільки важливі питання як любов.

Останню заступницьку молитву здійснив о. Севастіян Бондаренко, настоятель парафії Пресвятої Трійці УГКЦ, Чину Святого Василія Великого, який просив Всевишнього благословити місто, захистити та підтримати воїнів, дати нам мир та перемогу, втішити тих, хто втратив на цій війні своїх близьких. Також возносилось благання за видиму і досконалу єдність християн, щоб у правді та Святому Духові могли спільно свідчити світові про Перемогу Христа. Молилися за владу всіх рівнів, голів обласної, міської та районної ради, депутатський корпус, всіх чиновників, медичних працівників та поліцію, а також українські родини, щоб ті були вірні Господу і у них панувала Христова єдність та любов.

Останню третю проповідь про значення єдності та притчу про Доброго Самарянина виголосив о. Олександр Кушта з Вінниці. Після цього спільно промовили молитву «Отче наш» та передали один одному знак миру.

Кульмінацією богослужіння стало спільне й урочисте посвячення міста Господу Ісусу Христу. Текст молитви публікуємо нижче. На завершення гімн на прославлення Різдва Христового на вірменській мові помолився настоятель Вірменської Апостольської Церкви св. Степаноса у Кам’янці-Подільському о. Нерсес Шахназарян та священнослужителі благословили зібраних у катедрі вірян.

Від імені міської влади подякував організаторам та духовенству  за спільну молитву заступник міського голови Дмитро Назаренко, а від обласної влади Хмельницької області слово мала заступник керівника виконавчого апарату обласної ради, депутат Хмельницької облради Тетяна Іванівна Зеленко.

Як бачимо Бог вислуховує молитви, адже за період відколи тривають спільні міжконфесійні молебні, відносини між християнськими Церквами Кам’янця-Подільського значно покращилися та значно поглибилася співпраця між різними християнськими громадами у Духовній раді. Будемо вірити, що Бог прийме молитву та посвячення міста і воно дійсно стане духовною столицею Поділля, і звідси розпочнеться відродження нашої змученої війною України.

МОЛИТВА БЛАГОСЛОВЕННЯ ДЛЯ МІСТА КАМ’ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО

Сьогодні, в 650-річницю надання Кам’янцю-Подільському магдебурзького права, ми, священнослужителі християнських Церков, посвячуємо Тобі, Господи Ісусе Христе, наше місто та всіх його мешканців і визнаємо Тебе Своїм Єдиним Богом, Володарем і Спасителем. Просимо Тебе, прожени звідси всякого нечистого духа, духа злоби й похоті, духа ненависті й заздрості, розбрату і гордині, які зводять твоїх людей з дороги спасіння. Господи зійшли Свого Святого Духа, щоб Він преобразив наше місто на твою славу. Нехай Прийде Дух Утішитель, розпалить у нас вогонь Твоєї любові і відновить обличчя цієї землі. Дай щоби всі прийшли до цілковитого пізнання Істини та Твоєї волі. Наверни серця кам’янчан до Себе, дай їм покаяння за гріхи та благодать зустрічі з Твоєю Любов’ю. Нехай вони визнають, як і ми визнали, що немає іншого Бога, окрім Тебе. Відкрий двері сердець та домівок на проголошення Доброї Новини, щоб якомога більше людей прийшло до спасіння та віри у Христа. Подаруй нам єдність та злагоду між собою. Благослови наших дітей та молодь, збережи їх від морального занепаду і зла. Зміцни наші сім’ї та подружжя, щоб вони завжди були вірні твоєму Слову. Захисти це місто від підступів ворога, збережи його від війни та інших негараздів. Будь нашим захистом та скелею рятунку. Ти наша надія, Господи, нехай не будемо осоромлені ніколи.

Доручаємо всіх наших військових, особливо тих, які зараз на лінії фронту. Збережи їхнє життя та зціли душевні й фізичні рани. Дай нам мир в країні, місті та у наших родинах, щоб інші могли повірити, що Ти Бог Сильний, який припиняєш війни та щедро уділяєш благодаті своїм вірним. Благослови наше місто, його владу, дай мудрість і силу керівникам та всім службовцям. Зішли достаток, духовний і матеріальний розвиток. Нехай з Кам’янця-Подільського розпочнеться відродження нашої Батьківщини. Просимо це в ім’я Господа нашого Ісуса Христа на славу Бога Отця та в єдності Духа Святого. Амінь.

Схожі новини:

Поширити новину: