Також і в наш час на Різдво відбувається визволення з рабства. Як повідомляє агенція Fides, нещодавно свободу отримали пакистанські сім’ї, викуплені настоятелем з міста Пансара, розташованого в районі Фейсалабаду.
Про це пише Vatican News.
У Пенджабі бідні сім’ї потрапляють у стан рабства через бідність. Механізм простий: спочатку їм пропонують позику, а потім, оскільки вони не можуть її виплатити, змушують працювати на цегельних заводах, що належать кредитору.
«Ці сім’ї, багато з яких є християнськими, змушені виробляти понад 1 500 цеглин на день, щоб погасити позики, які вони взяли у власників печей. Однак їм не повідомляють, скільки вони винні, як довго мають працювати і наскільки високі відсотки за кредитами», – розповідає о. Еммануель Парвез, настоятель парафії в Пансарі. Завдяки підтримці благодійників він очолює ініціативу з викупу. «Коли нам вдається їх звільнити, ці люди переповнюються вдячністю до Бога і Церкви. Вони з ревністю беруть участь у літургії», – підкреслює священнослужитель.
Як пояснює душпастир, Адвент став для нього часом подорожей – адже він має відвідати 38 сіл. У них живуть поодинокі християнські сім’ї серед мусульманської більшості. Під час візиту священника в одному з помешкань відбувається урочиста Євхаристія. «Це дуже насичений момент близькості з Богом і братерства. Для них це великий подарунок Різдва, це присутність Еммануїла, Бога з нами», – підкреслює пакистанський священнослужитель.
У самій Пансарі до святкувань готувалися спеціальною новеною, де кожного дня розкривалася окрема тема. І не лише через коментар до слова та молитву, але й через дію. Наприклад, у день, присвячений опіці над хворими, вірні відвідували недужих у парафії; у день близькості до бідних роздавали допомогу місцевим нужденним. «В останній день ми відтворюємо Різдво Господнє, тому у нас є пастухи, ангели, фігури Марії та Йосифа зі справжніми вівцями, віслюками та волами; і ми святкуємо Євхаристію, як це робив святий Франциск у Греччіо», – розповідає о. Парвез.