У п’ятницю, 24 листопада, під Львовом відбувається 59 пленарне засідання Конференції римсько-католицьких єпископів України.
Як повідомлялося, засіданню передували духовні вправи, які цього року відбувалися у греко-католицькому санктуарії в Зарваниці. Опісля відбулась братерська зустріч з греко-католицькими єпископами.
Пленарне засідання розпочалося Євхаристією, яку очолив Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас.
«Сьогодні під час цієї Євхаристії молимося одне за одного, за єдність у Церкві, щоб ми слідували за Господом, щоб Він був ціллю в нашому житті, а також за справедливий мир», – зазначив архієпископ Кульбокас на початку Святої Меси.
У проповіді нунцій, посилаючись на книгу Макавеїв, яка розповідає про чудесну перемогу вірних Богові євреїв, зазначив, що на перший погляд можна подумати, що Бог зрадив увесь єврейський народ і зокрема Макавеїв, бо віддав їх в руки царя Антіоха Епіфана, який наважився осквернити Єрусалимський храм і заборонив євреям жити згідно з Торою. «Але це не так. Як це часто траплялося в історії спасіння, Бог дає нам час випробувань. Бог Отець, в певному сенсі, також випробував Свого Сина. Коли ми зберігаємо віру і витримуємо випробування, тоді настає час благодаті. Це спонукає нас не ставити собі занадто багато запитань про те, чому стільки зла на світі і навколо нас, і про те, чому Бог допустив цю війну Росії проти України та інші війни», – зазначив проповідник. Коли Ісус нам говорить в Євангелії, що хоче бачити храм в Єрусалимі справжнім домом молитви, Він насправді також говорить нам, що хоче бачити нас зібраних в молитві, витривалими у вірі і такими, хто довіряє Господу. «Це є і наше завдання – довіряти Господу і постійно заносити до Нього свої молитви», – підсумував архієпископ Кульбокас.
Після Святої Меси розпочалась перша частина засідання, під час якої відбулась зустріч єпископів з Апостольським нунцієм в Україні. Крім того, до Брюховичів прибув отець Томас Шварц, який очолює «Renovabis». Завдяки цій організації Церква в Україні змогла реалізувати багато душпастирських та благодійних проєктів, а особливим чином від моменту початку повномасштабного вторгнення.
Під час засідання єпископи затвердили, що 2024 рік буде присвячений Архангелу Михаїлу. Визначені комісії представили свою діяльність та ініціативи, які вдалося реалізувати. Затверджено статути та склад окремих комісій.
Після обіду була Коронка до Божого милосердя та продовження робочої зустрічі.
Завершенням засідання стала Вечірня.
Детальніше про засідання можна прочитати у комюніке.