2 вересня, у спільноті босих кармелітів у монастирі в Гвоздаві було здійснене облачення габітом кармелітського ордену одного кандидата – Євгена.
Про це повідомляє сторінка босих кармелітів.
Обряд очолював о. Бенедикт Крок OCD, делегат провінціала босих кармелітів в Україні. Були присутні брати зі спільнот із Києва, Бердичева та Гвоздави. До акту кандидат готувався впродовж періоду постулату під опікою наставника о. Максиміліана Подвіки OCD.
Від обряду облачення габіту починається новіціат – період дуже важливий для кандидата до богопосвяченого життя. Протягом року новіцій з допомогою отця магістра та спільноти буде присвоювати стиль життя згідно харизми ордену та готуватися до складення перших обітів: чистоти, вбогості та послуху.
Для місцевих босих кармелітів це історична подія. Від часу відновлення присутності ордену в Україні у 1990 р. всі кандидати відбували новіціат в Польщі. Воєнні обставини спричинилися до заснування новіціату босих кармелітів у Гвоздаві. На території України новіціат босих кармелітів існував від 1795 р. в монастирі Вишнівець, але після його скасування російським царським урядом в 1832 був перенесений до Бердичева, де існував до часу закриття царським декретом у 1866.
Обряд облачення виражає значення одягу кармелітів, підкреслюючи зміну у житті кандидата. Світський одяг кандидат міняє на просту монашу туніку. Кандидат підперезує її поясом, який нагадує про послух виражений в словах Ісуса до святого Петра: «Коли ти був молодим, ти сам вдягався й ходив, куди хотів, але коли ти постарієш, то простягнеш свої руки, і хтось інший одягне тебе й поведе тебе туди, куди не хочеш» (Йн 21,18). На туніку одягається скапулярій – знак опіки Божої Матері, але також згідно обряду, символ «солодкого ярма», яким є наслідування Ісуса Христа. Каптур є частиною одягу монаха, яка підкреслює зосередження на справах Божих. Кармеліти на основну рясу ще одягають білий плащ. Ця традиція пов’язана з особою пророка Іллі: є символом участі в його харизмі перебування перед обличчям Господнім та проголошування Його присутності в історії.