Київ: у костелі св. Миколая відбулась презентація книги

1 травня у київському костелі св. Миколая відбулась презентація книги «Вісім щасливих доріг до святості» авторства місіонера облата о. Павла Вишковського. На презентацію прибули представники Видавництва Святого Павла, які реалізували цей проєкт, та ординарій Харківсько-Запорізький Павло Гончарук, який написав вступ до книги.

Дата 1 травня пригадує невиконану обіцянку міністерства культури та інформаційної політики. Відповідно до меморандуму саме до 1 травня 2022 року (рік тому) мінкульт зобов’язався підготувати документацію, необхідну для укладення з релігійною громадою охоронного договору на приміщення костелу.

«Тобто рік минув, за цей час ми заснували благодійний фонд, створили Опікунську Раду, до якої входять 27 високоповажних і кваліфікованих фахівців, врятували храм від вологості, від грибка, написали цю книгу. А що виконала влада з обіцяного? Більше місяця тому ми звернулися до мінкульту з запитом про спростування чи підтвердження інформації щодо передачі нашого костелу заповіднику Софія Київська. Досі чекаємо на відповідь, яку, відповідно до Закону, мали б отримати впродовж 5 днів. Невже дійсно цей факт має місце? Якщо ж ні, то чому мінкульт відмовчується з цього питання?» – прокоментував о. Вишковський.

Очільник видавництва Святого Павла о. Маріуш Кравєц SSP розповів про актуальність виданої книги, особливо, у час війни. Вона була готова до друку ще на початку лютого 2022 року, однак через початок повномасштабного вторгнення друк було призупинено. «Назва цієї книги виражає все те, що є суттю нашого християнства. Ми всі покликані до святості. Наше життя – це пошук способів, як цю святість осягнути. Маю надію, що книга допоможе в цьому».

Автор книги о. Павло Вишковський ОМІ розповів про джерело натхнення до написання книги – це енцикліка Папи Франциска про святість у повсякденному житті. Переживаючи ювілей 25-річчя своїх монаших обітів, місіонер облат, ставив собі запитання, чи всі ці роки він усіма своїми силами намагається бути святим? Він був вражений тим, як Бог діяв через ці тексти ще до виходу книги. Адже літредакторка засвідчила, як ці тексти про блаженства допомогли їй пережити важкий час початку війни, обстріли та бомбардування, допомагали тримати Ісуса за руку. 

Єпископ Павло Гончарук у своїй промові порівняв книгу до Божої руки, яка подається, щоби повести на гору до Ісуса Христа і заслухатися, задуматися, щоби почало слухати серце. «Читаючи цю книгу людина буде знати, куди спрямовувати свої кроки. У непростому часі війни, який відкриває лиця і серця, ми бачимо хто є хто. Для самої людини відкриває або руйнує усе те, на чому вона спиралась… Людина часто спирається на короткочасні фундаменти. Книга вказує на фундамент – Ісуса Христа, відносини з Ним, перебування в Ньому», – підкреслив єпископ. На завершення єпископ побажав усім присутнім та глядачам презентації, щоби їхнє життя було книгою, яку інші зможуть прочитати, тим самим пізнаючи Бога.

Єпископ також розповів про ситуацію вірян на окупованих теренах, про життя дієцезії в умовах війни. Також пригадав про понівечені храми. «Нам болить руйнування наших храмів. Ще більше шкода, коли ми бачимо, як руйнується храм людської душі… І ця війна показала, що коїться, коли людина в серці має пекло», – зазначив Гончарук. 

Після презентації, гості змогли поставити питання автору, представникам видавництва та єпископу. Між іншим, йшла мова про подальші плани Видавництва Святого Павла та їхні пріоритети діяльності в Україні, зокрема співпрацю з о. Вишковським. А також про блаженство, яке найбільше торкається серця, та про духовний досвід єпископа, здобутий у Харкові. У бесіді не оминули проєкти з підготовки капеланів. Харківський ординарій також не виключив, що у майбутньому свої спогади про цей важкий, але водночас благодатний час збере у книгу.

В подальшому книги можна придбати у Видавництві у Львові чи в Католицькому Медіа-Центрі, або ж у парафіяльних храмах св. Миколая чи св. Олександра.

Фото: парафія св. Миколая

Схожі новини:

Поширити новину: