Папа: земля страждає, потрібна далекоглядна політика й цілісна екологія

Папа: земля страждає, потрібна далекоглядна політика й цілісна екологія

Приймаючи делегацію релігійних і політичних лідерів з Великого Манчестера, які об’єднують зусилля в екологічних ініціативах, Папа Франциск наголосив на нагальній необхідності захистити довкілля та працювати з молоддю з метою долання наслідків кліматичних змін.

Про це пише Vatican News.

Ситуація, що склалася в екологічній та соціальній сферах, вимагає рішучих зусиль, спрямованих на подолання культури «одноразового вжитку» та відкинення мов непотребу, пам’ятаючи про те, що екологічна криза та соціальна криза – це не дві, а одна і та сама криза. Такими думками поділився Папа Франциск, приймаючи у четвер, 20 квітня 2023 року, делегацію «Interfaith Leaders from Greater Manchester» (Міжрелігійної групи лідерів Великого Манчестера), яка згуртувала духовних провідників і політиків англійського міста, що стало символом промислової революції. Вони об’єднали свої зусилля, щоби дбати про зростання усвідомлення про необхідність захищати довкілля.

На шляху до всеохоплюючої екології

«Ваше спільне свічення має особливе значення, оскільки історія вашого міста тісно пов’язана з промисловою революцією, з її спадком величезного технічного та економічного прогресу, поєднаного з безсумнівно негативними наслідками для природного та людського середовища. Насправді, стає дедалі очевиднішим, що наші теперішні зусилля, спрямовані на захист створіння, що є Божим даром, повинні стати частиною ширших зусиль, спрямованих на підтримку цілісної екології, яка шануватиме гідність та цінність кожної людської особи та визнаватиме трагічні наслідки погіршення довкілля для життя вбогих», – зазначив Святіший Отець, цитуючи енцикліку «Laudato si’», в якій він стверджував, що потрібно визнати, що коли говоримо про екологічну та про соціальну кризи нашого часу, йдеться не про дві окремі, а про одну кризу.

«Звісно, – додав він, – це вимагає створення нових і далекоглядних економічних моделей. Але це вимагає також рішучості в тому, щоби долати культуру “одноразового вжитку”, культуру відкинення мов непотребу, породжену споживацтвом і глобалізованою байдужістю, що сповільнює зусилля для вирішення цих людських і соціальних проблем у перспективі спільного блага».

Релігійний вимір

Папа Франциск не оминув увагою той факт, що ця група вирізняється свідченням «релігійного та морального виміру нашого обов’язку захищати довкілля як Божий дар, що вимагає нашого відповідального адміністрування». Таким чином, кожен у своїй спільноті, керуючись мудрістю відповідних традицій, робить «важливий внесок у дуже потрібне екологічне навернення, що ґрунтується на цінностях пошани до природи, поміркованості, людської солідарності та турботи про майбуття суспільства». «Важливим аспектом цього внеску є ваші зусилля як людей віри, спрямовані на те, щоби формувати розум і серця молоді та підтримувати їхню вимогу змінити напрямок і вести далекоглядну політику, що матиме за мету сталий і цілісний людський розвиток», – додав Святіший Отець.

Схожі новини:

Поширити новину: