Урочистість Воскресіння Христового у Львові

Урочистість Воскресіння Христового у Львові

Удосвіта 9 квітня радісні дзвони на вежі митрополичої базиліки у Львові сповістили всьому місту Добру Новину. Рівно о сьомій годині ранку розпочалася Резурекційна процесія довкола кафедрального собору, яку з Пресвятими Дарами очолив архієпископ Мечислав Мокшицький.

Про це пише Львівська архідієцезія.

Попереду міністранти несли хрест з червоною єпітрахиллю, яка символізує перемогу Ісуса-Царя над владою смерті та фігуру Воскреслого Господа. Римо-католики Львова чисельно засвідчили про свою віру у воскресіння Христове.

Під час Святої Меси ахрієпископ Мечислав Мокшицький у своїй проповіді закликав усіх вірних нести Великодню правду про воскресіння також у своє щоденне життя, до своїх родин і середовищ, передусім там де є біль і страждання. Митрополит звернув особливу увагу на подію воскресіння, яке набирає особливого значення під час війни.

«Всечесні отці та богопосвячені особи!

Улюблені брати і сестри!

Серед страху і страху. Серед падаючих бомб. Серед зруйнованих міст і сіл. З нашої катедри у Львові кличемо до всіх – Христос Воскрес! Він переміг смерть! Сатана переможений! Ісус живий став перед апостолами в горниці і привітав їх словами: Мир вам!

Незважаючи на війну, яка триває, у цей день Великодня ми хочемо повторити слова Воскреслого Ісуса та закликати – Мир вам, що воюєте на сході! Мир вам, хто живе серед руїн своїх домівок! Мир вам, що оплакуєте своїх близьких! Мир Тобі, Україно!

Цей крик сьогодні є голосом відчаю та надії. Голос туги і надії. Голос страждань і болю, які ми несемо як свідки Воскресіння, тобто Перемоги.

За таких обставин ще раз у нашому житті, разом із Петром, Йоаном та жінками, ми стоїмо біля порожньої гробниці і заглядаємо всередину, щоб сказати: «Його немає тут – Він воскрес. Бо коли Він не воскрес, то віра наша марна». І сьогодні все сповіщає, що Він живий. Наш спів, наша спільна молитва, дзвін наших дзвонів і, нарешті, наша святкова атмосфера».

Урочистість Воскресіння Христового у Львові

Архієпископ Мечислав Мокшицький побажав усім вірних мирних і спокійних Пасхальних свят.

Текст: Олесандр Кусий

Фото: Сергій Якубовський

Схожі новини:

Поширити новину: