Єрусалим: в базиліці Воскресіння вже прозвучало пасхальне звіщення

Єрусалим: в базиліці Воскресіння вже прозвучало пасхальне звіщення

Через приписи «Status quo» єрусалимська спільнота латинського обряду богослужіння Великої Суботи звершила в базиліці Господнього Гробу вже на світанку.

Про це пише Vatican News.

У базиліці Воскресіння в Єрусалимі вже прозвучало урочисте пасхальне звіщення. З огляду на приписи так званого «Status quo», яким регламентується почергове використання різними конфесіями найважливіших святинь Святої Землі, богослужіння Пасхального чування розпочалися тут у Велику Суботу, 8 квітня 2023 р., о 7:30 вранці. Про це в репортажі для польської редакції Радіо Ватикану розповідає о. Єжи Край, францисканець, який служить у Святій Землі.

Богослужіння розпочалося урочистим входом латинського Єрусалимського Патріарха П’єрбаттісти Піццабалли. При Голготі здійснено обряд благословення вогню, а пасхальну свічку запалено від вічного вогню, що горить у лампаді в Господньому Гробі. Цей символічний знак нагадав про єдність між географічним «тут», тобто, місцем в якому тіло Ісуса було покладене після зняття з хреста, і з якого Він воскрес, та сакраментальним «тепер», що робить присутнім Його діло відкуплення в спільноті Церкви. А тоді під склепінням базиліки Воскресіння прозвучало Пасхальне звіщення.

Євангельський уривок урочисто прочитав сам патріарх. Під час проповіді він наголосив, що єдиним покликанням Церкви, єдиною причиною її існування, є «звіщати, що Христос воскрес, що Він – Господь». Блаженніший П’єрбаттіста Піццабалла висловив побажання, щоб «Єрусалимська Церква, що першою прийняла це прекрасне послання, не шукатиме Життя серед померлих, серед тих, хто втратив надію та залишаються замкненими в своїх гробницях».

Необхідність звершувати богослужіння в ранковий час стосується лише базиліки Гробу Господнього, на яку поширюються приписи «Status quo», встановлені всередині ХІХ століття. В усіх інших храмах Святої Землі Пасхальне чування відбудеться вечірніх годинах, як цього вимагають літургійні приписи.

Схожі новини:

Поширити новину: