Єпископ Шомалі: щодня у Єрусалимі ми наражені на упокорення

Єпископ Шомалі: щодня у Єрусалимі ми наражені на упокорення
На фото: фігура Ісуса Христа, осквернена євреєм-екстремістом на початку лютого в Єрусалимі (Vatican Media/Ansa)

«Християни Єрусалиму щодня наражені на упокорення зі сторони ортодоксальних євреїв. Однак ми цього не боїмося, це нас зміцнює та єднає», – розповів Радіо Ватикану генеральний вікарій латинського патріархату Єрусалиму єпископ Вільям Шомалі.  

Він зазначає, що не можна сказати, що це стосується всіх ортодоксальних євреїв. У Єрусалимі це дуже відчувається, бо саме там мешкають найбільш екстремістські течії ізраїльського суспільства.

«Антихристиянська агресія починається від дуже банальних речей, однак є й такі, які не можна терпіти. Під час процесії наших патріархатів – вірменського, православного, латинського – до Гробу Господнього євреї фундаменталістського напрямку іноді відвертають голови, аби не бачити хреста. Іноді плюють на землю або на священнослужителів, що проходять повз. Вірменського священника вдарили на вулиці. Нещодавно напали на протестантське кладовище, але це не поодинокі випадки, особливо на горі Сіон, де знаходиться гробниця Давида і Горниця. Повторюються акти вандалізму, спалили орган у отців бенедиктинців. Ночами з’являються графіті з побажаннями смерті християнам, палестинцям, арабам … У більшості випадків винуватців не затримують, вони залишаються на волі», – зазначив єпископ.

Єпископ Шомалі додав, що антихристиянські інциденти, такі як нещодавнє осквернення протестантського кладовища на горі Сіон, викликають великий ажіотаж у ЗМІ. Однак не вони є причиною втечі християн зі Святої Землі. За це відповідає складна політична та економічна ситуація.

Нагадуємо, 2 лютого цього року єврей-екстреміст знищив фігуру Ісуса Христа у каплиці першого стояння Хресної дороги у санктуарії Бичування в Єрусалимі. Це був п’ятий подібний випадок антихристиянського насилля протягом другої половини січня.

Схожі новини:

Поширити новину: