Кардинал Ердьо: цього разу Папа прибуває, щоб зустрітися з нашим народом

Кардинал Ердьо: цього разу Папа прибуває, щоб зустрітися з нашим народом

Архієпископ Будапешта-Ештергома і примас Угорщини поділився думками про значення запланованої на кінець квітня Апостольської подорожі до Угорщини, країни, яка приймає тисячі українських біженців.

У Ватикані було оголошено про те, що Папа Франциск від 28 до 30 квітня здійснить Апостольську подорож до Угорщини. Своїми думками з цього приводу в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News поділився кардинал Петер Ердьо, архієпископ Будапешта-Ештергома, примас Угорщини.

Важливе повернення

«Новину про візит Святішого Отця до Угорщини ми прийняли з великою радістю», – говорить ієрарх, зазначивши, що хоч Папа відвідав Будапешт у вересні 2021 року, тоді це була короткотривала подорож, щоб завершити Міжнародний Євхаристійний конгрес, тому залишилися несповненими очікування на пастирський візит, присвячений місцевим вірним, якого віддавна очікують. «Подія 2021 року була міжнародною подією: із 83 країн прибули паломники, єпископи, священники, вірні. Цього ж разу Папа Франциск звернеться до угорців, до нашого народу, до нашої місцевої Церкви. Й це є для нас великою честю та причиною радості», – сказав він.

Подорож у контексті війни в сусідній країні

Відповідаючи на запитання про те, як тема війни в Україні, численні біженці з якої прибули до Угорщини, торкатиметься цього візиту, кардинал Ердьо зазначив, що виклик дійсно є великим. «Ми – країна, що має менше як 10 мільйонів населення, а протягом минулого року з України прибуло понад 1,5 мільйона біженців. Звісно, не всі мали намір залишатися в Угорщині, але 10-15% залишилися», – розповів він, зазначивши, що перший виклик – гуманітарна допомога.

«Ми приймали біженців як на кордоні, так і в Будапешті, через національний Карітас, так і через дієцезіальні відділення та благодійні осередки окремих парафій. Крім того, багато для прибулих зробив Мальтійський Орден. Ми також координували спонтанну допомогу, запропоновану вірними, зокрема, гостинність з боку парафій, церковних інституцій і приватних осіб», – зазначив ієрарх, вказуючи на те, що наступним моментом стала організація навчального процесу для дітей, в чому допомогли католицькі школи, залучаючи також вчителів з України. «Були також угорськомовні біженці з прикордонних теренів, для них інтеграція була легшою. Але ми стараємося інтегрувати також інших, пропонуючи працевлаштування та помешкання, доступне для тривалішого проживання. Мені здається, що це виклик, який залишається дуже великим, але допомагає усвідомлювати наше християнське покликання», – додав примас Угорщини.

Схожі новини:

Поширити новину: