Папа: мир без справедливості не є справжнім миром

Папа: мир без справедливості не є справжнім миром

У своєму слові до керівників, суддів та працівників Трибуналу Держави-Міста Ватикану, Святіший Отець наголосив, що зусилля у напрямку миру передбачають справедливість, яка закладає міцні основи миру.

Про це пише Vatican News.

25 лютого 2023 року Папа Франциск прийняв на аудієнції керівників, суддів та працівників Трибуналу Держави-Міста Ватикану з нагоди урочистого відкриття 94-го судового року. В своєму слові Святіший Отець заохотив їх до чинення справедливості та милосердя, щоб гідно вершити правосуддя, дивлячись на приклад Христової любові.

Необхідність будувати мир та справедливість

«Після жахливих випробувань пандемії з її важкими наслідками горя та криз, ми сподівалися на швидке одужання, яке підживлювалося та підтримувалося широким духом солідарності», – сказав на початку Папа Франциск, додаючи, що спільні зусилля принесли деякі плоди. Однак війна, яка спалахнула в Україні та в інших частинах світу, спричинила у світі глибоку кризу та є свого роду самознищенням. «Перед обличчям таких сценаріїв у нас зростає прагнення до миру та справедливості. Потреба свідчити, щоб допомогти будувати мир і справедливість, зміцнилася в нашому сумлінні до такої міри, що стала імперативом», – сказав Святіший Отець.

За його словами, кожне зусилля на користь миру передбачає і вимагає зусиль на користь справедливості. «Мир без справедливості не є справжнім миром, він не має міцної основи чи можливостей для майбутнього. І справедливість – це не абстракція чи утопія. Ні. У Біблії це чесне і вірне виконання кожного обов’язку перед Богом, це виконання Його волі. Це не лише результат набору правил, які слід застосовувати з технічною майстерністю, але це чеснота, завдяки якій ми даємо кожному те, на що вони мають право, незамінне для правильного функціонування кожної сфери спільного життя, щоб кожен міг провадити спокійне життя. Це чеснота, яку слід розвивати через зусилля особистого навернення і застосовувати разом з іншими основними кардинальними чеснотами розсудливості, кріпості та поміркованості», – зазначив Папа.

Поведінка, яка шкодить Церкві

«Ця чеснота в визначний спосіб поручена на відповідальність тих, хто залучений у судову сферу, щоб дозволити відновити порушений мир між різними суб’єктами громади, які конфліктують між собою та всередині громади», – вів далі Святіший Отець, відзначивши важливу роль Трибуналу Держави-Міста Ватикану в вирішенні справ цивільного чи кримінального характеру. Він зауважив, що останніми роками кількість судових спорів та процесів у цьому Трибуналі збільшилася, виокремлюючи серйозність справ, пов’язаних із управлінням фінансами. «Проблема полягає не в процесах, а в фактах і поведінці, які їх спричиняють і роблять їх болісно необхідними. Фактично, така поведінка деяких членів Церкви серйозно шкодить її ефективності у відображенні божественного світла», – наголосив Папа Франциск.

Центральність справедливості та милосердя

У контексті чинення правосуддя, Святіший Отець пригадав про приклад Христового любові, з якою на нас дивиться Господь. «З таким же наставленням милосердя і близькості ми покликані дивитися на наших братів і сестер, особливо коли вони перебувають у труднощах, коли роблять помилки, коли піддаються випробуванню судом. Це випробовування, яке іноді є необхідним, коли йдеться про ствердження поведінки, котра затемнює обличчя Церкви та викликає скандал у громаді вірних», – сказав Папа. Він заохотив проявляти строге розрізнення, яке запобігає розвитку холодної кабінетної моралі при розгляді найделікатніших питань. Корисним також є розсудливе звернення до канону неупереджнності, що може сприяти пошукам необхідної рівноваги між справедливістю та милосердям. «Милосердя і справедливість не є альтернативами, але ступають вперед разом, вони у рівновазі прямують до однієї мети, тому що милосердя є не призупиненням справедливості, а її виконанням (пор. Рим.13,8-10)», – зауважив Святіший Отець.

Схожі новини:

Поширити новину: