Континентальна асамблея Синоду в Празі: підсумковий документ зустрічі єпископів

Континентальна асамблея Синоду в Празі: підсумковий документ зустрічі єпископів

У другому етапі Європейської синодальної зустрічі, яка відбулася 10-12 лютого в Празі взяли участь лише голови єпископських конференцій Європи. Від України брав участь виконувач обов’язків голови КЄУ архієпископ Мечислав Мокшицький. Пропонуємо вашій увазі робочий переклад підсумкового документу цього етапу.

Дякуємо Господу за досвід синодальності, коли ми вперше на континентальному рівні побачили єпископів, священників, богопосвячених осіб і мирян. Ми щасливі, тому що за ці дні в Празі ми відкрили, що моменти молитви та праці, проведені разом під час асамблеї, були глибоким духовним і справді синодальним досвідом. Взаємне слухання, плідний діалог, розповіді про те, як наші церковні спільноти переживали першу фазу синодального процесу та готувалася до цієї континентальної зустрічі, є чітким знаком нашої унікальної приналежності до Христа. 

Національні звіти, робота в групах і низка презентацій, які ми почули, були об’єднані в остаточний документ, представлений Асамблеї, який стане внеском Церков у Європі в підготовку Instrumentum laboris для Синоду. Дякуємо всім, хто чесно та з повагою поділився з нами своїм досвідом щодо різноманітних делікатних тем; ми також дякуємо редакційному комітету за чудову роботу, яку вони виконали під час підготовки документа.

Як плід цього синодального досвіду, ми, єпископи, зобов’язуємося продовжувати переживати та підтримувати синодальний процес у структурах та житті наших дієцезій. Цей досвід турботи про всю Церкву в Європі підбадьорив нас у нашій рішучості вірно жити нашою універсальною місією. Ми будемо підтримувати вказівки Святішого Отця, наступника Петра, для синодальної Церкви, яка живиться досвідом спільноти, участі та місії у Христі.

Ми хочемо йти разом, святі люди Божі, миряни та пастирі, паломники, вулицями Європи, щоб проголошувати радість Євангелія, яка походить від зустрічі з Христом, і ми хочемо робити це разом з багатьма братами і сестрами з інших християнських конфесій. Ми хочемо прагнути збільшити площу наших наметів, щоб наші церковні громади стали місцем, де кожен відчуває себе бажаним.

Схожі новини:

Поширити новину: