Премія Заїда за внесок у загальнолюдське братерство оголосила лауреатів 2023 року

Премія Заїда за внесок у загальнолюдське братерство оголосила лауреатів 2023 року

Цьогорічними лауреатами «Премії Zayed» за внесок у братерство стали Спільнота святого Егідія та мешканка Кенії Мама Шамса, яка допомагає молоді ставати на шлях миру.

Про це пише Vatican News.

У вівторок, 31 січня 2023 року, незалежне журі Премії Заїда, якою нагороджують за внесок у загальнолюдське братерство, оголосило цьогорічних переможців. Ними стали Спільнота святого Егідія та жінка-миротворець з Кенії Шамса Абубакар Фаділ. Як зазначається в комюніке організаторів, «премія, яка присуджується вже четвертий рік, вшановує двох лауреатів за їхній внесок у розбудову більш мирного та співчутливого світу шляхом поширення цінностей людського братерства та подання надихаючого прикладу мирного співіснування».

Спільнота святого Егідія – це християнська мирянська організація, що здійснює різні гуманітарні проекти в 73 країнах світу. Спільнота отримала визнання за внесок в успішні мирні переговори та вирішення конфліктів за допомогою релігійної дипломатії та міжкультурного діалогу. Завдяки своїй ініціативі «Гуманітарні коридори», ця організація допомагає біженцям та сприяє їхній інтеграції в суспільство приймаючої країни.

Шамса Абубакар Фаділ, відома як “Мама Шамса”, є миротворцем у Кенії. Її відзначають за турботу про молодь у Кенії та захист молодих людей від насильства, злочинності та екстремізму. Абубакар Фаділ провела великі кампанії в Кенії та в інших країнах Африки, спрямовані на підвищення обізнаності про насильство щодо жінок та надання більших можливостей для жінок і молоді.

Коментуючи вибір лауреатів 2023 року, генеральний секретар «Премії Zayed» суддя Мохамед Абдельсалам сказав: «Цьогорічні лауреати є справді видатними лідерами, які присвятили своє життя подоланню розбіжностей, розбудові стійких спільнот і вихованню співчуття та надії. Спільнота святого Егідія і Мама Самша змінили життя уразливих і маргіналізованих людей в різних частинах світу, серед яких молодь, біженці й особи в кризових регіонах». Він додав, що присуджуючи Премію Заїда цим двома лауреатам, вони прагнуть підтримати їхні зусилля та спонукати інші організації та окремих людей у всьому світі брати активну участь у сприянні людському братерству.

Вручення премії відбудеться 4 лютого, що є Міжнародним днем людського братерства. Він відзначається на згадку про підписання 2019 року в Абу-Дабі Документа про загальнолюдське братерство, під яким свої підписи поставили Папа Франциск і Великий Імам Ахмад Аль-Таїб. Ініціатором премії є Високий комітет, створений з метою впровадження в життя постулатів згаданого документа.

Схожі новини:

Поширити новину: