Лист Папи до священника, що душпастирює серед спільноти ЛГБТ

Лист Папи до священника, що душпастирює серед спільноти ЛГБТ

У листі до єзуїта, що займається духовним супроводом осіб із гомосексуальною схильністю, Папа Франциск пояснив, що в останньому інтерв’ю, в якому згадував про помилковість криміналізації гомосексуалізму, він покликався на католицьке вчення про те, що кожен статевий акт поза подружжям є гріхом.

Про це пише Vatican News.

«Я просто покликався на навчання католицької моралі, яка каже, що кожен статевий акт поза подружжям є гріхом», – пише Папа Франциск, відповідаючи на лист о. Джеймса Мартіна, американського єзуїта, що виконує своє апостольське служіння серед людей, які зараховують себе до спільноти ЛГБТ, щоби вияснити сенс своїх слів, сказаних у нещодавньому інтерв’ю для «Associated Press». Власноручна відповідь Папи іспанською мовою була оприлюднена на сайті о. Мартіна “Outreach.faith”.

Вже з контексту інтерв’ю здавалося очевидним, що Папа говорив про гомосексуальність, маючи на увазі в цьому випадку «гомосексуальні вчинки», а не стан гомосексуальності сам у собі. Цією відповіддю Папа повторює, що його позиція, яку він підтверджує від першої розмови з журналістами під час перельоту з Бразилії в 2013 році (“Якщо хтось є геєм, шукає Господа та має добру волю, то хто я такий, щоб судити його?”) – це позиція Катехизму Католицької Церкви.

Відповідаючи о. Мартіну, Папа підкреслює також, що коли йдеться про гріх, то «потрібно брати до уваги обставини, що можуть применшувати чи скасувати провину», бо «добре знаємо, що католицька мораль, окрім матерії, оцінює свободу, намір; і це стосується кожного типу гріха».

Тож у листі він підтверджує те, що сказав для «AP»: «Тому, хто хоче криміналізувати гомосексуальність, я хочу сказати, що він помиляється». В інтерв’ю він підкреслював, що «бути гомосексуальним – це не злочин», в той час як у понад 50 країнах передбачені юридичні покарання для таких людей, а в деяких країнах – навіть смертна кара.

Схожі новини:

Поширити новину: