Папа Франциск: близькість є стилем Бога

Папа Франциск: близькість є стилем Бога

Зустрічаючись із членами Італійської асоціації фондів і філантропічних організацій, Святіший Отець заохотив бути близьким до найостанніших, як це показує нам Господь.

Про це пише Vatiсan News.

26 січня 2023 року Папа Франциск прийняв на аудієнції членів Італійської асоціації фондів і філантропічних організацій, які завдяки наявним ресурсам сприяють спільному благу та розвитку особистості. У своєму слові Святіший Отець поділився роздумами про три важливі цінності: сприяння інтегральному благу людини, слухання місцевих громад та близькість до найостанніших.

Об’єднання заради спільного блага

Папа Франциск виокремив цінність об’єднання навиків та ресурсів Асоціації задля розвитку здорових соціальних та економічних моделей. «Насправді, перше, що вражає у вашій діяльності, це її багатство та різноманітність. Ви походите з різних верств суспільства та християнських конфесій, ви приносите з собою спадщину сфер активності, навичок і методів роботи різних типів, ви спрямовуєте свою увагу та свою допомогу на реалії та контексти всіх видів», – зауважив Святіший Отець. Він закликав до зусиль у напрямку цілісного блага людини в її основних вимірах: матеріальному, інтелектуальному, моральному та духовному. «Матеріальна допомога має на меті емансипацію людей, роблячи їх головними дійовими особами їхнього зростання у розвитку їхніх навичок і талантів, як на індивідуальному рівні, так і на рівні громади. І все це відповідно до здорових етичних принципів, щоб економічне зростання відбувалося в умовах солідарності та справедливості», – зазначив Папа.

Опікуватись потребами найслабших

Що стосується потреби прислухатися до місцевих громад, Святіший Отець відзначив необхідність прислухатися до локальних реалій. «Дуже важливо, щоб ваше втручання не зводилося до спорадичної допомоги, але сіяло насіння для майбутнього там, де живуть люди, у ситуаціях, які вам вказує Провидіння (пор. Лк. 13,18-21). І смиренність слухання в цьому сенсі є фундаментальним елементом діяльності для спільного добра, тим більше, коли вона дозволяє вам бути виразником у громадських установах потреб найслабших», – підкреслив папа Франциск. У цьому контексті він процитував приказку: «Ланцюг міцний настільки, наскільки міцна його найслабша ланка». На його думку, взяти на себе відповідальність за потреби найостанніших означає закласти добрі основи для побудови об’єднаних і міцних громад для кращого світу та майбутнього миру. Святіший Отець закликав членів Італійської асоціації фондів і філантропічних організацій не забувати за близькість, яка є однією з Божих якостей, поряд зі співчуттям та ніжністю. «Бог такий: близький, співчутливий і ніжний. Це три, так би мовити, “наставлення” Бога. Ця близькість веде вас до співчуття та ніжності», – зазначив Папа Франциск.

Схожі новини:

Поширити новину: