Папа до Мальтійського Ордену: зростати у вірі, чинячи діла милосердя

Папа до Мальтійського Ордену: зростати у вірі, чинячи діла милосердя

У своєму посланні до учасників Генерального капітулу Мальтійського Ордену Папа Франциск заохочує його членів зберігати вірність харизмі, свідчачи любов до Бога, яка виявляється у ділах близькості до потребуючих.

Про це пише Vatican News.

25 січня 2023 р. розпочався позачерговий Генеральний капітул Мальтійського Ордену. З нагоди цієї події Святіший Отець написав послання, у якому відзначає зусилля членів Ордену, закликаючи їх продовжувати служити ближньому, дивлячись на приклад Христа.

Любити Бога, люблячи ближнього

На початку послання Папа Франциск процитував притчу Ісуса про Христовий суд, у якому йдеться про розпізнавання Христа у ближньому (пор. Мт 25, 31-40). «Ці слова коротко передають тисячолітню місію Суверенного Лицарського Ордену госпітальєрів святого Йоана з Єрусалиму, Родосу та Мальти. Вони виявляють те, що Ісус звіщав і, перш за все, чим жив: любов до Бога вимагає любові до ближнього. Він ототожнює себе з бідними і нужденними, з малими цього світу. Він зробив себе найменшим, і уподібнення до Ісуса у взаєминах з нужденним ближнім виходить за межі філантропії та благодійності та стає свідченням Його близькості, Його любові», – зауважив Святіший Отець. Він додав, що Ісус дає нам чітко зрозуміти, що наприкінці життя нас судитимуть за тим, наскільки ми конкретно Його любили, зустрічаючи та люблячи інших. «Щоб побудувати кращий світ, немає іншого шляху, окрім Євангелія; і ми покликані почати з себе, практикуючи любов там, де ми живемо», – наголосив Папа.

На захисті віри та служінні потребуючим

«Сьогодні давня боротьба за захист віри та християнства перемістилася на ширший і більш універсальний фронт, на фронт зростання у вірі та правді, які є основою вашої гуманітарної діяльності», – продовжив Святіший Отець, додаючи, що без віри діла милосердя були б просто філантропією. Натомість, будучи учнями Ісуса, члени Мальтійського Ордену стають свідками Його воскресіння та розповсюджувачами Його Царства на землі. Цьому сприяє самостійність Ордену. «Той же суверенітет, відома й зовсім унікальна характеристика, якою ви втішаєтеся як чернечий орден, є і повинен бути призначеним для служіння ділам милосердя, які ви здійснюєте. Потрібно пильнувати, щоб його не спотворила світська ментальність. Нехай ваші дипломатичні представництва також будуть знаряддям здійснення любові та солідарності», – закликав Папа.

Святіший Отець, відзначаючи цілісність гасла Ордену «Захист віри та служіння бідним», подякував за конкретні кроки солідарності з тим, хто потребує допомоги. «Я ціную той факт, що ви докладаєте зусиль для реалізації цього поєднання сьогодні, як, наприклад, на Лампедузі, з мігрантами, які втекли зі своїх країн; як в Україні та сусідніх країнах, з тими, хто тікає від війни; і так у багатьох інших місцях і для багатьох інших потреб», – зазначив Папа Франциск.

Схожі новини:

Поширити новину: