Халдейський Патріарх: «ковток свіжого повітря» для християн на Близькому Сході

Кардинал Луїс Рафаїл Сако, Глава Халдейської Католицької Церкви, у своєму Посланні з нагоди Тижня молитов за єдність християн звернувся із закликом до християнських меншин, яким загрожують конфлікти, насильство та міграція, з роздумами про необхідність дбати про братерську єдність на Близькому Сході та про важливість проповідування Євангелія у світлі сучасних викликів.

Про це пише Vatican News.

«Церковна єдність – це не “жест ввічливості”, а ключовий фактор збереження християнської присутності на Близькому Сході», – наголошує Блаженніший Луїс Рафаель Сако, Глава Халдейської Католицької Церкви, у своєму зверненні, опублікованому з нагоди Тижня молитов за єдність християн, що відбудеться 18-25 січня.

Звернення, поширене через медіаканали Халдейського Патріархату, містить нериторичні роздуми щодо сьогодення та майбуття християнських громад Близького Сходу, а завершується рішучим закликом до термінового пошуку шляхів єдності та братерського спілкування між християнами Близького Сходу, якщо Церква хоче гарантувати безперервну присутність громад охрещених там, де народився, помер і воскрес Ісус Христос.

Патріарх визнає, що християнські спільноти неминуче обумовлені суспільством, в якому вони живуть. У країнах Близького Сходу, де населення в переважній більшості є мусульманським, законодавство, що регулює суспільне співіснування, здається, закріпилося на основі релігійних вчень і правил, що перебувать в конфліктних відносинах з явищами сучасності. Християни на Близькому Сході обумовлені багатьма факторами, серед яких – конкуренція та розбіжність між різними церковними традиціями, а також тотальне змішування етнічно-національної ідентичності та церковної приналежності.

Передати віру майбутнім поколінням

«В останні дні, на Різдво і Новий рік, – зізнається іракський кардинал, – я читав листи деяких священників, слухав їхні проповіді, дивився телевізійні інтерв’ю і вважаю їхні ідеї застарілими: те, що вони говорили, здавалося, не мало ніякого зв’язку з нинішньою реальністю». На думку предстоятеля, слова багатьох проповідей і церковних бесід «не торкаються почуттів адресатів, не живлять їхньої надії, не дають розради і відродження» і якщо ситуація продовжуватиметься такими темпами, то «майбутні покоління втратять віру».

Халдейський Патріарх висловлює жаль з приводу того, що «Східні Католицькі Церкви не надто скористалися напрацюваннями II Ватиканського Собору (1962-1965 рр.) або Синоду для Сходу (2010 р.). І перед обличчям нагальних потреб сьогодення, пріоритет необхідно віддати питанню єдності, тим більше, що ми стали меншиною у своїх країнах. Наша сила, – продовжує предстоятель Халдейської Церкви, – полягає в нашій гармонійній єдності, яка гарантує наше виживання і нерозривність передачі нашого послання».

Пошук шляхів єдності

Єдність охрещених, наголосив Патріарх, не означає приниження чи стирання багатства різних богословських, літургійних та духовних традицій різних церковних спільнот. Справжнє сопричастя полягає у прийнятті відмінностей і повазі одні до одних через взаємне смирення і братерську зустріч. Саме ж підписання спільних христологічних заяв більшістю глав Східних Церков не можна ігнорувати лише як «жест ввічливості». Задекларована спільність віри в Христа має надихати на шляхи єдності та сприяти подоланню поділів і недовіри.

Покликаючись на історичний досвід, кардинал Сако іронізує, що коли Константинополь був в облозі, візантійські богослови обговорювали стать ангелів. А сьогодні християни покликані продемонструвати пильність на землях, позначених конфліктами, дискримінацією та насильством, які сприяють втечі та міграції. Зокрема, «церковні лідери повинні долати несуттєві розбіжності, фанатизм і страх, щоб зберегти християнську присутність на Близькому Сході». Щоб не згасла історія, засіяна свідченням численних мучеників – справжній скарб Церкви, що «носить у своєму тілі біль Христа», і яка, з цієї причини, не втрачає надію на власне відродження.

Схожі новини:

Поширити новину: