Папа: прислухатися до потреб робітників

Папа: прислухатися до потреб робітників

Зустрічаючись з представниками Християнського робітничого руху, Святіший Отець закликав їх сприяти солідарності та допомозі людям, які зустрічаються з труднощами у середовищі праці.

Про це пише Vatican News.

Папа Франциск прийняв на аудієнції членів Християнського робітничого руху, який сприяє утвердженню християнських принципів у житті й законодавстві, надаючи допомогу у різних сферах праці. У своєму слові Святіший Отець привітав Рух з 50-річчям від офіційного заснування, вказуючи на два аспекти, важливі для поступу – діло очищення та новий посів.

Очищення, яке відкриває новизну

Папа Франциск зазначив, що очищення є завжди необхідне людині. «Ми грішники і потребуємо милосердя, як повітря, яким дихаємо. Готовність навернутися, дозволити очиститися, змінити своє життя, змінити свій стиль є ознакою мужності, сили, а не слабкості», – сказав Святіший Отець, додаючи, що очищення дозволяє прийняти новизну Духа. У цьому сенсі Християнський робітничий рух повинен відчитати знаки часу, пам’ятаючи про початки свого заснування після Другого Ватиканського Собору, який відзначався плідністю в церковному та соціальному житті. «Тому, усвідомлюючи соціальні зміни, ви можете запитати себе: як ми можемо сьогодні бути вірними служінню робітникам? Як жити за зобов’язаннями щодо екологічного навернення та миробудування?», – запитав Папа Франциск, заохочуючи до нового посіву.

«Пандемія та війна зробили суспільний клімат похмурішим і песимістичним. Це вимагає від вас бути сіячами надії», – продовжив Святіший Отець. Він закликав супроводжувати робітників у труднощах, щоб їх заклик до солідарності був почутий. «Соціальна нерівність, форми рабства та експлуатації, бідність сімей через безробіття чи погано оплачувану роботу є реальністю, до якої слід прислухатися в наших церковних середовищах. Це більші чи менші форми експлуатації: називаймо речі на ім’я… Я закликаю вас тримати свій розум і серце відкритими для працівників, особливо бідних і беззахисних; дати голос безголосому; не турбуватися про своїх членів, а бути закваскою в соціальній тканині країни, закваскою справедливості та солідарності», – сказав Папа, заохочуючи сприяти зусиллям у забезпеченні робітникам гідних умов праці.

Сприяти спільному благу через солідарність

Хорошим засобом для здійснення завдань у допомозі робітникам є соціальна доктрина Церкви, якою керується рух. «Правильно поєднані принципи солідарності та субсидіарності є основою суспільства, яке включає, нікого не відкидає мов непотріб та заохочує до участі. Без субсидіарності немає справжньої солідарності, тому що існує ризик не дати голосу здібностям, талантам, які процвітають у проміжних органах. Сім’ї, кооперативи, підприємства, асоціації є живою тканиною суспільства. Дати їм простір і голос означає вивільнити енергію, щоб спільне благо стало результатом зусиль та солідарності між усіма», – зауважив Святіший Отець. На завершення він вказав на актуальний історичний знак, який заохочує до солідарності. «Ця третя світова війна, що триває, дає нам зрозуміти, що оновлення приходить знизу, де стосунки живуть у солідарності та довірі. Не дозвольмо позбавити себе відваги нових починань примирення та братерства», – зазначив Папа Франциск

Схожі новини:

Поширити новину: