Архієпископ Кульбокас про особливий зв’язок Марії зі Святим Духом

Архієпископ Кульбокас про особливий зв'язок Марії зі Святим Духом

Проповідь Апостольського нунція в Україні архієпископа Вісвальдаса Кульбокаса під час парафіяльного свята у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві 8 грудня 2022 року.

Під уважним поглядом ікони Матері Божої Бердичівської ми сьогодні вислухали розмову ангела Гавриїла з Дівою Марію, описану в Євангелії від Луки.

Коли ангел говорить до Марії: «Не бійся, Маріє, бо ти знайшла ́благодать у Бога», це означає, що перш за все Господь обрав Діву Марію з-поміж усіх жінок і наповнив її своєю благодаттю. В цьому також полягає сенс догмату про Непорочне Зачаття: від самого початку існування Марії, ще до її зачаття, Бог благословив її своєю благодаттю.

В зв’язку з цим, один мій знайомий якось сказав мені: «Чому Діва Марія має бути для мене взірцем? В духовному сенсі вона мала відносно легке життя, бо була по-особливому обрана Богом. А як же я? Як я маю бути схожим до неї?».

Відповідь ми знаходимо в поясненні ангела Гавриїла, коли він говорить: «Дух Святий зійде на тебе, і си́ла Всевишнього тебе отінить».

Зішестя Святого Духа на Діву Марію і його сила (грецькою мовою – dynamis), яка окриває Марію своє тінню, означає особливий зв’язок між Богом і Марією. Спосіб, в який Марія зачала Ісуса – це не якесь звичайне чудо, і це не просто дівоче зачаття в людському розумінні цього слова. Набагато більше, бо означає особливий зв’язок між Святим Духом і Марією! Про жодну іншу людську істоту не сказано, що Святий Дух наповнив її цілковито своєю силою і тінню, створюючи особливий вид поєднання.

І коли ми закликаємо до Діви Марії в молитвах літанії словами «Храме Святого Духа, Храме вічної слави», то навіть вони́ не можуть підкреслити всієї величі цього зв’язку. Марія – це не просто якийсь Храм чи Святилище, наповнене Святим Духом і Божою славою. Скоріше, Марія є особою, поєднаною з Богом, адже Святий Дух єднається з нею.

Саме ці роздуми допомагають нам пригадати весь зміст і всю велич нашої молитви до Марії. Вона справді є Нареченою Святого Духа, і саме тому ми звертаємося до неї. Якби це було можливо, ми також хотіли б причаститися її, як це робимо у випадку Таїнства Тіла Христового. Але не маючи таїнства Тіла і Крові Марії, ми маємо молитву, за допомогою якої розмовляємо з Марією про все, в чому маємо потребу, знаючи, що наша молитва, звернена до Марії, «перехоплюється» Святим Духом, який живе в ній.

Маріє, Мати Божа, Непорочна Діво, промовляй до наших сердець про велич Бога, який живе в тобі!

Схожі новини:

Поширити новину: