США: єпископ Язловецький про напад на Україну та його наслідки

США: єпископ Язловецький про напад на Україну та його наслідки

Цими днями єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький перебуває у США.

Повідомляє CREDO.

У Франкліні, штат Теннессі, 10-11 листопада ц.р. відбулася дводенна конференція, присвячена Україні. Вона називалася «Нешвільська консультація по Україні» й була організована об’єднанням, що зветься «Mission Eurasia». Це екуменічна група служінь, які об’єдналися для вишколу молодих служителів на теренах колишнього СРСР –  у 13 країнах, загалом названих «Євразією».

«Місія Євразія» відзначає, що минають чергові місяці відтоді, «як почалася війна в Україні після того, як Росія несподівано напала на цю мирну та суверенну державу».

США: єпископ Язловецький про напад на Україну та його наслідки

«З початку війни Місія Євразія співпрацює з партнерами в Україні та через свої центри допомоги біженцям у Польщі й Молдові, щоб надати їжу та іншу підтримку, а також духовну допомогу жертвам цієї жахливої війни. Проте криза в Україні – це не просто регіональна криза, а глобальна криза, яка вимагає глобальної реакції», отож було вирішено скликати велику «Нешвільську консультацію» глобального рівня.

«Щиро дякую організаторам за можливість взяти участь у цій консультації та промовити до учасників на тему харитативної діяльності Католицької Церкви в Україні на прикладі Caritas Spes Ukraine», – написав на своїй ФБ-сторінці єпископ Олександр.

«Нешвільська консультація», названа за місцем її проведення (Франклін є частиною міської агломерації Нешвіла), розглядала причини російсько-української війни. Серед найперших причин організатори назвали ідеологію «руского міра». Конференція має дати «розуміння того, як розвивалася антихристиянська, антилюдська та деструктивна сила, що підштовхнула Росію до війни». Це допоможе як усвідомити негативну роль церков у формуванні хибних цінностей російського суспільства, так і виховувати нових лідерів для виправлення ситуації, а також допомагати всьому західному світові усвідомити глобальний рівень наслідків путінської агресії. «Таке розуміння зробить допомогу Україні ще більш ефективною, адресною та стратегічною».

На цю конференцію були запрошені також архієпископ Євстратій Зоря – заступник голови відділу Зовнішніх зносин ПЦУ, мер Ірпеня Олександр Маркушин, президент Інституту релігійної свободи Олександр Заєць, Посол України у Ватикані Андрій Юраш, а також Олексій Арестович, Брія Блессінг та численні представники протестантських спільнот України. 13 листопада єпископ Олександр служив Святу Месу в катедрі Пресвятого Серця Ісуса у Ноксвілі та зустрівся з місцевими служителями й вірянами.

США: єпископ Язловецький про напад на Україну та його наслідки

Фото: Cathedral of the Most Sacred Heart of Jesus, Knoxville, TN та ФБ Олександр Язловецький

Схожі новини:

Поширити новину: