Папа підприємцям: перетворювати економіку разом з молоддю

Папа підприємцям: перетворювати економіку разом з молоддю

Звертаючись до представників бізнесу, Святіший Отець наголосив на формуванні нової економічної моделі, яка ґрунтується на служінні кожній особі.

Про це пише Vatican News.

21 жовтня 2022 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників конгресу Міжнародного християнського союзу керівників підприємств (UNIAPAC), який об’єднує асоціації лідерів християнського бізнесу з 40 країн Європи, Латинської Америки, Африки та Азії. Організація UNIAPAC виступає за економіку, засновану на повазі до гідності особи та загального блага, а також за популяризацію бізнесу як благородного покликання. У своєму слові Святіший Отець закликав до нового типу економіки, особливістю якої є турбота про спільне благо, яка передбачає залучення найбільш злиденних, щоб сприяти відновленню їхньої гідності.

Нова економіка задля спільного блага

Звертаючись до учасників зустрічі, Папа Франциск зазначив, що багато представників світу бізнесу ставлять перед собою виклик будування нової економіки задля спільного блага, такої економіки, «яка підтримує життя, а не вбиває, залучає, а не виключає, олюднює, а не дегуманізує, піклується про творіння, а не розграбовує його», – вказав Святіший Отець, додаючи про потребу інклюзивності в економіці. Йдеться про розвиток усіх людей, особливо тих, хто є найбільш маргіналізованими та нужденними. «У зв’язку з цим не забуваймо про важливий внесок неформального сектора під час пандемії COVID-19, яка ще триває. Під час карантину для більшої частини суспільства неформальні працівники забезпечували постачання та доставку товарів, необхідних для повсякденного життя та догляду за нашими найтендітнішими, і підтримували основну економічну діяльність, незважаючи на призупинення багатьох формальних видів діяльності», – зазначив Папа.

Важливе значення праці

Продовжуючи свою думку про інтеграцію бідних і маргіналізованих верств населення, Святіший Отець вказав на потребу зусиль у наданні їм матеріальної допомоги, яка, однак, є тимчасовим засобом для вирішення надзвичайних ситуацій. Посилаючись на слова зі своєї енцикліки Laudato si’, він наголосив, що справжньою метою має бути надання їм гідного життя завдяки праці, яка є дверима до людської гідності. «Працю слід розуміти й поважати як процес, що виходить далеко за межі комерційного обміну між роботодавцем і працівником. Це насамперед частина сенсу життя на цій землі, шлях дозрівання, людського розвитку та особистісної реалізації» (пор. п. 128), – зазначив Папа. На його думку, таке розуміння праці повинно бути добре інтегрованим у економіку піклування. Піклування «має бути виміром кожної праці. Праця, яка не піклується, яка руйнує створіння, яка ставить під загрозу виживання майбутніх поколінь, не поважає гідності працівників, не може вважатися гідною. Навпаки, праця, яка піклується, сприяє повному відновленню людської гідності, допоможе забезпечити стабільне майбутнє задля майбутніх поколінь. І в цьому вимірі турботи працівники стоять на першому місці», – сказав Святіший Отець.

Економіка, яка передбачає союз із молодими фахівцями

Папа розповів присутнім про свої відвідини міста Ассізі, де відбувалася триденна зустріч учасників ініціативи Економіка Франциска. На ній молоді економісти та підприємці об’єднали свої зусилля з метою «повернути економіці душу», уклавши декларацію під назвою Ассізький пакт. Він поділився деякими основними її елементами, які є частиною т. зв. економіки Євангелія. Йдеться про: економіку миру, а не війни, яка дбає про створіння, стоїть на служінню особи, перш за все найбільш слабким та вразливим, яка нікого не залишає позаду та захищає гідну й безпечну працю для всіх. Перелічуючи й інші аспекти запропонованої економіки, Святіший Отець вказав на креативність юнаків та дівчат, які пропонують нові ідеї для світу економіки. «Сьогодні є сотні, тисячі, мільйони і, можливо, мільярди молодих людей, які борються за доступ до офіційних економічних систем або навіть за те, щоб отримати доступ до своєї першої оплачуваної роботи, де вони можуть застосувати академічні знання, здобуті навички, енергію та свій ентузіазм. Я хотів би заохотити вас, зрілих і успішних бізнес-лідерів і підприємців, розглянути новий союз із юнаками та дівчатами, які уклали цей Пакт і взяли на себе відповідні зобов’язання. Задля того, щоб прямувати з ними вперед, навчати їх і вчитися у них; і разом сформувати форму нової економіки задля спільного блага», – зазначив Папа Франциск.

Схожі новини:

Поширити новину: