Папа до державних службовців: інклюзивність заради кращого суспільства

Папа до державних службовців: інклюзивність заради кращого суспільства

Звертаючись до політиків і чиновників з півночі Франції, Святіший Отець наголосив на приділенні належної уваги найбільш беззахисним верствам населення.

Про це пише Vatican News.

21 жовтня 2022 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції державних службовців з французької Архидієцезії Камбре. У своєму слові Святіший Отець закликав до спільних зусиль Церкви та органів місцевої влади у дбанні за людей, які потребують належної опіки та наданню їм гідного життя всередині громадянського суспільства.

Готовність послужити своїм громадянам

На початку зустрічі Папа Франциск згадав про економічну кризу регіону Камбре, схвально відгукуючись про дбання політиків за культурний та соціальний аспект своїх громадян. «Саме в цих сферах соціальної та культурної діяльності ви можете віднайти себе, незалежно від вашої політичної приналежності. Віддаючи перевагу базовим потребам своїх громадян, які надто часто ігноруються на користь модних тенденцій, які менше стосуються їхнього повсякденного життя, ви можете продемонструвати готовність бути корисними для тих, хто вас обрав і хто довірився вам», – відзначив Святіший Отець.

Прийняття і піклування, відзначені інтегральним розвитком

Зосереджуючись на соціальній сфері, Папа виокремив виміри прийняття і піклування. Зокрема, говорячи про аспект прийняття, Святіший Отець пригадав актуальні виклики, пов’язані з мігрантами та людьми з інвалідністю. «Їм потрібно більше можливостей, щоб полегшити своє життя та життя своїх близьких і, перш за все, виявляти належну їм повагу. Положення про інклюзивність дозволять багатьом з них зайняти своє місце у світі праці», – зазначив Папа.

Що стосується піклування, він виокремив необхідність належної уваги до людей похилого віку в будинках для престарілих, а також до людей, які знаходяться на останньому етапі свого життя, яких необхідно супроводжувати через розвиток паліативної опіки. «Персонал таких заходів за своєю природою має покликання піклуватися та надавати полегшення, не завжди маючи змогу вилікувати. Однак ми не можемо вимагати від них вбивати своїх пацієнтів, що є проявом програми культури відкинення мов непотребу, це викидається, не служить, використовується і викидається! Якщо ми будемо вбивати з виправданнями, ми будемо вбивати дедалі більше і більше» – застеріг Папа Франциск. На завершення він додав, що державні службовці можуть розраховувати на допомогу у Церкві у дбанні про інтегральний розвиток найбільш покинутих у суспільстві. «Разом з вами Церква прагне охопити мігрантів, людей похилого віку та хворих, іншими словами, усіх тих, хто “залишився позаду”, чия найбільша бідність, безсумнівно, це відчуження та самотність, які з цього випливають», – зазначив Святіший Отець.

Схожі новини:

Поширити новину: