Польські медики на сході України: не можна описати страждання, які принесла війна

Польські медики на сході України: не можна описати страждання, які принесла війна

Нещодавно до України прибула група польських медиків, які надають допомогу мешканцям Харкова та околиць. Потреби місцевого населення є дуже великими, а страждання людей та знищення, спричинені війною, вражають. Однак команда сподівається на подальшу працю, яка поступово набиратиме обертів.    

«Неможливо описати страждання та травми, які принесла мешканцям Харкова війна, розпочата Росією», – розповів РАР лікар Міхал Гампель із польської Групи гуманітарної та медичної допомоги, яка діє на сході України від імені канцелярії прем’єр-міністра Польщі. 

«Ми хотіли допомогти, перш за все, в організації базової медичної допомоги, якої тут дуже не вистачає. Також ми побачили величезну травму. Серед десятка пацієнтів, яких ми прийняли в маленькому містечку під Харковом, кілька людей плакали, дуже сильно переживаючи те, що відбувається, і видно, що проблема полягає не лише в лікуванні тіла, а й у психологічних проблемах і тягарях, з якими ці люди стикаються щодня», – зазначив він.

Міхал Гампель, заступник керівника Групи гуманітарної та медичної допомоги, а на щодень хірург Центральної клінічної лікарні МВС Польщі прибув до Харкова з командою з шести осіб: двох лікарів, двох фельдшерів та двох медсестер. 

Їхня група діяла на одній із площ міста, де зазвичай роздають гуманітарну допомогу Карітасу. Пацієнтів приймали в кареті швидкої допомоги.

«Ми побачили чого бракує на рівні базової медичної допомоги. Останні дні роботи показали нам, що така медична та сестринська допомога тут дійсно потрібна, тому що з цим є величезні труднощі», – наголосив польський лікар.

До польських медиків звертались люди на стадії загострення хронічних хвороб, таких як діабет чи гіпертонія. «Це через відсутність доступу до лікаря, а також через відсутність доступу до ліків, або просто навіть через відсутність грошей, щоб купити ці ліки. Ми також намагаємося, наскільки це можливо, передавати ліки», – зазначив Гампель.

Допомагали польські лікарі й у містах під Харковом, де можна побачити величезні руйнування від війни. Місто та його околиці вже понад сім місяців знаходяться під постійним ракетним обстрілом військ Російської Федерації.

«Видно руйнування від війни. У тому місці під Харковом, де ми були, ми бачили спалені, розгромлені будівлі, обстріляні місця, діри, залишені вибухами. Це дуже неприємне видовище, яке навіть не можу описати», – розповів лікар.

За словами Міхала Гампеля, робота Групи гуманітарної та медичної допомоги на сході України вкрай необхідна. За час своєї місії польські медики прийняли понад 300 пацієнтів. 

«Для нас ця робота – іншого характеру. Ми всі виходимо із зони комфорту. Я хочу відзначити команду, моїх колег, які залишили вдома своїх рідних і близьких, щоб допомогти тут. Це початковий етап творення команди, тому що ми розпочали кілька місяців тому, але наш досвід показує, що потреби є величезні, і ми хочемо зробити все якомога краще», – підсумував Гемпель.

Група гуманітарно-медичної допомоги створена 2022 року у Польщі. Вона проводить рятувально-евакуаційні акції після аварій та інших критичних ситуацій. Група підтримує інші держави у проведенні рятувальних робіт на їхніх теренах. Очолює групу нейрохірург Артур Зачинський.

Фото: PAP/EPA/SERGEY KOZLOV

Схожі новини:

Поширити новину: