Cвятіший Отець оголосив про дві сесії XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів

Cвятіший Отець оголосив про дві сесії XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів

З метою сприяти кращому дозріванню плодів процесу слухання та розпізнання, започаткованого рік тому, Папа Франциск прийняв рішення провести дві сесії наступної Асамблеї Синоду Єпископів, проголосивши дати першої з них.

Про це пише Vatican News.

У жовтні минулого року розпочався синодальний процес в рамках XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія», кульмінацією якого мала стати синодальна асамблея у Ватикані в жовтні наступного року. Перші етапи, натомість, мають дієцезальний та континентальний виміри слухання та розпізнавання. Посередині цього шляху Папа Франциск оголосив про те, що згадана асамблея відбуватиметься в двох сесіях з річною перервою. Про це він повідомив під час недільної молитовної зустрічі з паломниками.

Промовляючи після молитви «Ангел Господній» у неділю, 16 жовтня 2022 р., Святіший Отець сказав: «Плоди розпочатого синодального процесу є численними, але для того, щоби вони повністю дозріли, потрібно не поспішати. Тому, з метою надати більше часу для розпізнавання, я постановив, що ця синодальна асамблея відбуватиметься у двох сесіях: перша – від 4 до 29 жовтня 2023 р., а друга – в жовтні 2024 року. Сподіваюся, що це рішення посприяє розумінню синодальності як установчого виміру Церкви та допоможе всім жити нею в мандрівці братів і сестер, які свідчать радість Євангелія».

Наставлення слухання та розпізнавання

Коментуючи це рішення Святішого Отця, Генеральний Секретаріат Синоду Єпископів зазначає, що від самого початку обрав дорогу слухання та розпізнавання, також і на етапах проектування та здійснення синодального процесу. Протягом наступних тижнів праця секретаріату зосередиться на питаннях проведення асамблеї в двох сесіях та на проміжному періоді між ними. В заяві також зазначається, що за підсумками першого етапу, головними дійовими особами якого були дієцезіальні та єпархіальні спільноті, зібрані навколо свого єпископа, отримано підсумки від 112 з-поміж 114 єпископських конференцій та від усіх Східних Католицьких Церков. Тепер триває континентальний етап, вершиною якого стануть роздуми навколо документа, приготованого на основі підсумків першого етапу, в світлі суспільно-культурних особливостей кожного регіону.

Схожі новини:

Поширити новину: