Папа до богопосвячених: аби слухати, потрібна «внутрішня тиша»

Папа до богопосвячених: аби слухати, потрібна «внутрішня тиша»

Зустрічаючись з учасницями Генеральної Капітули Сестер Капуцинок-Терціянок Святого Сімейства, Папа Франциск перестеріг перед тими, хто підносить голос з метою просунути власні ідеї, нагадуючи про те, що гармонію в спільноті знаходимо через співзвучність голосів.

Про це пише Vatican News.

На смиренному слуханні та на синодальності було зосереджене слово, з яким Папа Франциск звернувся до учасниць Генеральної Капітули Сестер Капуцинок-Терціянок Святого Сімейства. Приймаючи їх у понеділок, 26 вересня 2022 р., в Апостольському палаці у Ватикані, він зазначив, що ці два поняття, які черниці поставили в центрі своїх роздумів, «глибоко вкорінені в богопосвяченому житті».

Святіший Отець зазначив, що для того, аби слухати, потрібне мовчання, потрібна «внутрішня тиша», що досягається через молитву. В той же час, наш спосіб життя часто «переповнений гамором», настільки, що здається важливішим знайти «той стимул, який приверне увагу іншого». «Для багатьох людей підносити голос, фізично чи морально, представляється як вирішення з метою привести заглушену масу до прийняття своєї ідеї чи думки», – зауважив він, додавши, що такий перехід на крик «веде людину до оскотинення», обмежуючи її свободу, аж до того, щоб зробити її невільником тих, хто здатний обумовлювати «ці сигнали».

Ісус же, за словами Папи, навчає нас плисти проти тієї течії, шукати тишу, відокремлюватися від гамору. Бо саме тоді стає можливим «бути уважними» та терпеливо «ідентифікувати різні звуки, зважувати їх та розрізняти». Лише тоді цей початковий набір звуків «починає набирати форму». Тоді навіть те, що на перший погляд здається непідходящим, «може стати зрозумілим і локалізованим, отримати ім’я та обличчя».

Тож як підкреслив Святіший Отець, «підносити голос – це не вихід», єдиною дорогою є Ісус, тобто, «дорога хреста, покори, вбогості, служіння». За його словами, власний голос і голос інших можуть породити співзвучність спільноти, що не означає, що всі думають і відчувають те саме, а є «гармонійно поєднаними». Єдиним же, хто «спроможний дати гармонію є Святий Дух».

Схожі новини:

Поширити новину: