Архієпископ Ґаллаґер: світ повинен запобігти вибухові нищівної сили ядерної зброї

Архієпископ Ґаллаґер: світ повинен запобігти вибухові нищівної сили ядерної зброї

Виступаючи під час 66-ї Генеральної конференції Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами і міжнародними організаціями закликав ніколи не полишати діалог, також і в контексті ескалації, пов’язаної з війною в Україні.

Про це пише Vatican News.

Святий Престол не має сумнівів у тому, що «світ, вільний від ядерної зброї, необхідний і можливий». На цьому наголосив архієпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами та міжнародними організаціями, виступаючи у понеділок, 26 вересня 2022 р., в штаб-квартирі Міжнародного агентства з атомної енергії у Відні в рамках 66-ї Генеральної конференції цієї організації, що відбувається від 26 до 30 вересня. Його виступ збігся із Міжнародним днем за повну ліквідацію ядерної зброї.

Нагальність діалогу

За словами високопосадовця Святого Престолу, перед обличчям жахливих конфліктів, свідками яких ми є в різних частинах світу, перед обличчям постійної ескалації війни в Україні, «ми ніколи не повинні відмовлятися від шукання діалогу». У цей період великої непевності, «коли світ, як здається, стоїть на роздоріжжі, а нас знову переслідує загроза застосування ядерної зброї, Святий Престол звертається із закликом до всіх народів, аби замовкла вся зброя, щоб причини конфліктів усувалися, невтомно вдаючись до діалогу та переговорів».

Архієпископ Ґаллаґер від імені Святого Престолу подякував генеральному директору МАГАТЕ за «невтомні зусилля», спрямовані на те, щоби «гарантувати безпеку ядерних об’єктів в Україні та запобігти тому, що Папа Франциск нещодавно назвав “ядерною катастрофою”».

«Ні» поширенню «культури страху»

Цитуючи відеопослання Папи до High-Level Virtual Climate Ambition Summit, що відбувався 12 грудня 2020 року, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами та міжнародними організаціями підкреслив, що ядерна зброя служить «ментальності страху, яка торкається не тільки сторін конфлікту, але заторкує ввесь людський рід». Міжнародні стосунки не повинні бути «заручниками військової сили, взаємного залякування та демонстрації збройних арсеналів». Зброя масового знищення створює лише «фальшиве почуття безпеки», вона не може бути основою «мирного співіснування» між членами людського роду, яке повинно надихатися «етикою солідарності».

Нагадавши про те, що Святий Престол підписав і ратифікував Трактат про заборону ядерної зброї, очільник ватиканської дипломатії заохотив не втрачати надію, «бачачи повільний поступ у роззброєнні». Потрібно, радше, «витривало та рішуче прямувати вперед в наших зусиллях, спрямованих на усунення ядерної зброї», як також «докладати всі можливі зусилля для того, щоби запобігти руйнуванню міжнародної архітектури контрою за озброєннями, насамперед, у сфері зброї масового знищення».

Мирне використання атомної енергії

Архиєпископ Ґаллаґер наголосив на тому, що світ повинен «знайти спосіб, щоби запобігти вибухові нищівної сили ядерної зброї», даючи, водночас, змогу «всім народам поділяти велику користь, яка випливає із мирного застосування ядерних технологій». У цьому контексті Святий Престол визнає внесок МАГАТЕ у дотримання Угоди про нерозповсюдження ядерної зброї. Важливою є підтримка експертів агентства, які допомагають країнам, що розвиваються, розвивати ядерні технології для боротьби з раком, вирощування продовольства, управління водними ресурсами, як також для моніторингу за забрудненням довкілля.

Схожі новини:

Поширити новину: