Архієпископ Мокшицький: «Кожен день війни ми переживаємо з хрестом»

Архієпископ Мокшицький: «Кожен день війни ми переживаємо з хрестом»

У розмові з інформаційним агентством SIR виконувач обов’язків Голови Конференції єпископів України архієпископ Мечислав Мокшицький розповідає про життя українського народу під час війни та значення візиту кардинала Краєвського.   

Понад 200 днів український народ живе у війні. Як би ви описали ці місяці?

З 24 лютого 2022 року ми цей час переживаємо з хрестом. Це переживає наш народ по всій Україні. Ті, хто страждає безпосередньо, в укриттях, під бомбардуванням. Ті, хто має захищати свою Батьківщину. Поранені. І ті, кому доводиться тікати від війни, особливо наші жінки, які змушені залишити країну, щоб врятувати своїх дітей. Навіть у тій частині України, яка прямо не постраждала від збройних нападів, на втомлених, стурбованих і переляканих обличчях біженців можна побачити сліди війни. Кожен по-своєму несе хрест цієї несправедливості, яку досвідчує український народ.

Зруйновані не тільки будинки. Серця також наповнені ненавистю та гіркотою. Як заліковуються рани війни і що сьогодні говорить Хрест?

Господь показав нам Своїм життям і смертю на хресті велику любов, Він приніс нам спасіння, коли все було загублено в темряві, і зробив нас дітьми Божими. Ми віримо, що Бог приймає нашу жертву, щоб дати нам світло Воскресіння і миру, якого так хоче український народ. Ми знаємо, що хрест, який кожен несе, кожен по-своєму, не буде втрачений, але вислуханий і прийнятий Господом.

Цими днями вже вчетверте кардинал Конрад Краєвський, папський розподілювач милостині, знову «на місії» в Україні. Що для Вас означає цей візит?

Я хотів би також подякувати делегації Конференції єпископів Італії разом з монсеньйором Батурі та, водночас, за всі візити єпископів та інших організацій з Італії впродовж останніх місяців. Цей візит кардинала Краєвського є дуже важливим не тільки для уряду, але й для всієї Католицької Церкви та українського народу. Ми всі дуже вдячні Святішому Отцю, який від першого дня, щонеділі після молитви Ангел Господній, щосереди після загальної аудієнції, завжди згадує про Україну, переконуючи у близькості до неї та закликаючи весь світ до молитви та зусиль заради миру.

Нагадуємо, 2022 рік єпископат України проголосив Роком Святого Хреста. Початок його припав на І неділю Великого посту, а завершення відбулося 14 вересня у санктуарії Господніх Страстей у Шаргороді.

Схожі новини:

Поширити новину: