За час повномасштабного вторгнення зруйновано 3 римсько-католицькі релігійні споруди

За час повномасштабного вторгнення зруйновано 3 римсько-католицькі релігійні споруди

За 5 місяців після початку повномасштабного вторгнення Росії до України ворог зруйнував щонайменше 183 релігійні споруди. Три з них належать римо-католикам.

Статистичні дані руйнувань оприлюднила Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Дані можна переглянути на спеціальній карті.

Суцільних або часткових руйнувань зазнали церкви, костели, мечеті, синагоги, освітні та адміністративні будівлі релігійних спільнот України. Зі 183 споруд 173 – християнські, з них три належать римо-католикам, дві – греко-католикам.  

Найбільша кількість зруйнованих релігійних споруд у Донецькій (45) та Луганській (40) областях. Після них ‒ Київська (34) та Харківська (25).

Втрати Римсько-Католицької Церкви в Україні

У поданому переліку зруйнованих релігійних споруд римо-католикам належать три. 

Курія у Харкові. 1 березня після ранкової Святої Меси ворожа ракета влучила у дах приміщення дієцезіальної курії. На щастя, ніхто не постраждав, оскільки люди знаходились поверхом нижче. 

Byliśmy wszyscy piętro niżej.

Kończyła się msza-pisze ks. Wojciech Stasiewicz z Charkowa. Na filmie budynek kurii i skutki rosyjskiego ostrzału. Dziś w Kurier Lubelski wywiad z księdzem Wojtkiem i szczegóły jak możemy pomóc.

Опубліковано Wojtek Pokora Понеділок, 28 лютого 2022 р.

Вища духовна семінарія у Ворзелі. Під час окупації Київщини загарбники зайняли приміщення Вищої духовної семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі. Коли 7 квітня після деокупації до семінарії повернулась перша група на чолі з ректором, то побачили масштаби руйнувань: знесена вхідна брама на територію семінарії, вибиті вікна та двері у багатьох будівлях, пошкоджена огорожа. Багато речей було викрадено, на превеликий жаль, також деякі літургійні речі зникли. Фігура Фатімської Богородиці була знайдена розбитою.   

Костел на Миколаївщині. Костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії розташований за 55 км від Миколаєва, у с. Киселівка, що від березня постійно перебував під обстрілами російських сил. За повідомленням настоятеля парафії о. Олександра Рєпіна TChr храм, який опинився прямо на лінії фронту, був зруйнований внаслідок обстрілу 2 травня. 

Невеликий мурований храм був зведений у другій пол. ХІХ ст. та вцілів після двох світових воєн і комуністичного режиму. Радянська влада перетворила костел на склад, а потім – місце ремонту тракторів. У 1990 р. костел повернули вірянам. Отці христусовці, наскільки це було можливо, відремонтували святиню. У 2013 році костел освятив єпископ Броніслав Бернацький. 

За час повномасштабного вторгнення зруйновано 3 римсько-католицькі релігійні споруди
Вигляд костелу у 2021 році

Монастир паулінів у Маріуполі

Цієї споруди у списку ДЕСС немає, однак про теперішній стан костельно-монастирського комплексу нам розповів настоятель парафії о. Павло Томашевський OSPPE. На початку березня отці пауліни разом із парафіянами змушені були евакуюватися з Маріуполя, вдалося врятувати Пресвяті Дари та частину літургійних речей. Після виїзду монахів, будинок пограбували. У першій половині травня з’явилась інформація, що монастир паулінів захопили представники окупаційної влади так званої ДНР. На початку червня окупанти залишили споруду монастиря. За цей час у монастир влучив один снаряд у край будинку: вікна були вибиті. На сьогоднішній день фактично будинок стоїть, однак актуальної інформації про монастир отримати неможливо.       

Інформацію, зокрема світлини, про ушкодження культових споруд та інші наслідки вторгнення рф до України для релігійних спільнот можна надсилати на religion@dess.gov.ua. Контактний номер: +380 97 705 38 57.

Схожі новини:

Поширити новину: