«Задля збереження харизми». Папа вніс зміни в прелатуру «Opus Dei»

«Задля збереження харизми». Папа вніс зміни в прелатуру «Opus Dei»

Апостольським листом motu proprio Папа Франциск підпорядкував персональну прелатуру «Opus Dei» Дикастерії в справах духовенства та вніс деякі зміни в Апостольську конституцію про створення цієї спільноти.

Про це пише Vatican News.

У п’ятницю, 22 липня 2022 р., у Ватикані оприлюднено Апостольський лист motu proprio «Ad charisma tuendum» (Щоб захистити харизму), яким Папа Франциск вносить зміни в Апостольську конституцію «Ut sit», якою святий Іван Павло ІІ сорок років тому створив персональну прелатуру «Opus Dei». Папа Франциск зазначає, що цим своїм документом він прагне ще краще узгодити організаційну структуру зі свідченням засновника святого Хосемарії Ескрівá та з навчанням собору про персональні прелатури.

Святіший Отець звертає увагу на те, що в новій Апостольській конституції про Римську Курію «Praedicate Evangelium» він доручає Дикастерії в справах духовенства компетенцію щодо питань, які належать Апостольській Столиці в тому, що стосується персональних прелатур, єдиною з яких досі створеною є «Opus Dei». Раніше ці питання перебували в компетенції Конгрегації в справах єпископів.

Тому Папа Франциск вносить нові формулювання у відповідні статті Апостольської конституції «Ut sit», в яких стверджується про залежність прелатури від Дикастерії в справах духовенства та про те, що прелат повинен щороку передавати до цієї дикастерії звіт про стан і діяльність прелатури.

Святіший Отець також розпоряджається про те, що всі справи, дотичні прелатури «Opus Dei», які перебувають на розгляді в Дикастерії в справах єпископів, повинні бути передані до Дикастерії в справах духовенства.

Крім того, Папа постановляє, що «у повній пошані до особливої харизми, описаної в згаданій Апостольській конституції», потрібна форма правління, яка ґрунтується більше на харизмі, а не ієрархічній владі. А тому прелатові вже більше не уділятимуться єпископські свячення.

Розпорядження набирають чинності від 4 серпня 2022 року.

Схожі новини:

Поширити новину: