Паролін: подорож до Канади – візит, якого Папа прагнув, щоб обійняти корінні народи

Паролін: подорож до Канади – візит, якого Папа прагнув, щоб обійняти корінні народи

Напередодні Апостольської подорожі Папи Франциска до Канади Державний Секретар Святого Престолу поділився в інтерв’ю для ватиканських медіа своїми думками про очікування Святішого Отця від цього візиту.

Про це повідомляє Vatican News.

Обійми з корінними народами, які в минулому постраждали від несправедливості, та зустріч з місцевою Церквою, що змагається з багатьма викликами. Такими є головні аспекти 37-ї Апостольської подорожі Папи Франциска, який у неділю, 24 липня 2022 р., вирушає до Канади, де перебуватиме протягом шести днів. Його супроводжуватиме серед інших кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу, який згідно зі звичаєм, напередодні подорожі поділився деякими думками про її головні завдання та виклики.

Подорож, яку Папа дуже бажав

Один з найближчих співробітників Святішого Отця підтвердив, що Папа дуже бажав здійснити цю подорож. Він при різних нагодах виявляв велику увагу до автохтонних народів, а якщо йдеться про канадських, то мав з ними окремі зустрічі в Римі навесні цього року. «Після слухання та перших зустрічей, тепер настала нагода для ширшого обміну: Папа протягом кількох днів подорожуватиму в дуже віддалені між собою місця з бажанням відвідати тубільні спільноти там, де вони живуть. Очевидно, відповісти на всі запрошення і відвідати всі місця неможливо, але Святіший Отець, без сумніву, є спонукуваний бажанням виявити конкретну близькість», – сказав кардинал Паролін, підкресливши, що «близькість» є у цьому випадку ключовим словом, але Папа хоче не тільки вимовляти слова, а виявити близькість у конкретний спосіб, тож вирушає в дорогу, «щоби власними руками доторкнутися до страждання цих народів, молитися з ними, спільно здійснити паломництво».

Під знаком прощення та примирення

Папа Франциск особисто назвав цей візит «покаянним паломництвом». Ділячись думками про те, що зустріч, прощення та примирення будуть центральними темами подорожі, Державний Секретар нагадав, що Святіший Отець на початку квітня висловив почуття сорому та обурення за вчинки деяких християн, які «замість давати свідчення Євангелію, пристосувалися до колоніальної ментальності». І цей історичний контекст визначає згаданий покутний вимір подорожі, під час якої будуть наголошуватися теми зцілення ран і примирення.

«Але не лише це, бо зустрічі, що відбуватимуться слідом за щирими зустрічами, які мали місце в Римі, будуть також знаком братерства і надії. Вони також відбуватимуться під знаком роздумів про роль, яку індіанські народи відіграють сьогодні. Це може бути корисним для всіх нас наново відкрити їхні численні цінності та повчання. Маю на думці, наприклад, увагу до сім’ї і до громади, піклування про створіння, важливість, яку вони надають духовності, сильні узи між поколіннями, пошану до похилих віком…», – додав кардинал Паролін, підкресливши, що це один із аспектів, чому Папа вирішив відсвяткувати пам’ять дідуся і бабусі Ісуса святих Йоакима та Анни саме в контексті цієї подорожі.

Прямувати вперед разом

Ділячись у світлі гасла візиту «Разом прямувати вперед» про те, якими є очікування Святішого Отця від цієї подорожі, Державний Секретар Святого Престолу звернув увагу на те, що в цьому гаслі звучить не тільки шлях, на який він ступив разом з тубільними народами Канади, але також відлунює поняття «синоду». «Як Папа часто наголошував, синод не є принагідною подією, але, радше, церковним стилем, який всі ми повинні засвоїти в дусі Євангелія та перших християнських спільнот. Це стиль, який конкретизується у взаємному слуханні, в діалозі, в спільному душпастирському розпізнаванні та в братерстві», – сказав кардинал Паролін, висловивши переконаність у тому, що Святіший Отець сподівається, що зможе підбадьорити шлях, який започаткували канадська Церква та суспільство в напрямку примирення та зцілення, який, «розпочавшись із очищення пам’яті, оживить прагнення здійснювати братерську мандрівку, в яку всі, і Церква, і суспільство, будуть одностайно залучені».

Схожі новини:

Поширити новину: