Архієпископ Вільнюса: дбаємо про матеріальні і про духовні потреби біженців

Очільник Єпископської Конференції Литви та Ради Єпископських Конференцій Європи поділився думками про те, як у нього на батьківщині сприймають події в Україні, а також сказав про зусилля Церкви на континенті, спрямовані на підтримку біженців.

Про це пише Vatican News.

Архієпископ Вільнюський Ґінтарас Ґрушас, який також головує в Раді Єпископських Конференцій Європи, очолив у неділю, 17 липня 2022 року, відпустові святкування з нагоди Всеукраїнського паломництва до Санктуарію Матері Божої Бердичівської, центральної щорічної прощі українських римо-католиків, яка цього року проводилася в обмеженому форматі, дбаючи про безпеку паломників.

В дорозі в Україну Преосвященний Ґінтарас Ґрушас зустрівся з українськими біженцями в Польщі, де також мав зустріч із Синодом Єпископів УГКЦ. Перебуваючи в Україні, ієрарх також відповів на кілька запитань кореспондента Радіо Ватикану Маріуша Кравца, SSP, розповівши насамперед про те, як Церква в Литві сприймає події, що відбуваються в Україні.

«Литовці, – сказав він, – мають погляд дуже близький. Маю на увазі, автентичний, у тому сенсі, що ми пережили комунізм, а методи, які бачимо тут, в Україні під час війни, дуже схожі з тими, які були застосовані наприкінці другої світової війни. Тобто, депортація людей: мене вразила кількість українців, депортованих в Росію, аж до Сибіру, куди були депортовані народи після другої світової війни. Ми не повинні забувати цей історичний урок».

Голова Литовської Єпископської Конференції зауважив, що для його земляків йдеться не тільки про духовну і молитовну близькість, адже до країни прибувають біженці. «Церква, литовський народ, дійсно відкрили свої серця та свої домівки, щоби допомагати цим біженцям. І в цьому бачу прекрасну річ, адже це є запрошенням повноцінніше жити нашим християнським життям», – сказав ієрарх, і промовляючи вже від імені європейських єпископатів ствердив, що в усій Європі Церква «знайшла оту відкритість серця».

«Як Рада Єпископських Конференцій Європи, ми беремо участь у робочій групі, що вивчає та дає відповідь на різні виклики, пов’язані зі становищем біженців, ми стараємося організувати, забезпечити також і душпастирську опіку для біженців. Священники шукають способи, як послужити також і тим, хто перебуває поза своєю Церквою, адже йдеться не тільки про католиків, є чимало православних, які також шукають допомоги для внутрішнього оздоровлення від травм, завданих дуже важким досвідом. Тож і ми литовці, але також вся Європа, стараємося відповісти на цю ситуацію, всі єпископські конференції усвідомлюють свою відповідальність за людей, які прибули на терени, що перебувають під їхньою пастирською опікою», – підкреслив Голова Ради Єпископських Конференцій в Європі.

Схожі новини:

Поширити новину: