Архієпископ Ґаллаґер: Не виключаю, що Папа в серпні може поїхати в Київ

Архієпископ Ґаллаґер: Не виключаю, що Папа в серпні може поїхати в Київ

Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами і міжнародними організаціями в інтерв’ю для Tg1 сказав, що Папа «дуже переконаний у тому, що візит може принести позитивні результати».

Про це пише Vatican News.

Приготування подорожі до Києва розпочнеться після візиту в Канаду й не виключено, що Папа Франциск поїде в Україну вже в серпні. Про це архієпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами й міжнародними організаціями, сказав у інтерв’ю з ватиканістом Іньяціо Інґрао. 

«Папа, – сказав він, – дуже переконаний у тому, що якщо зможе здійснити візит, це може мати позитивні результати. Він сказав, що поїде в Україну та завжди виявляв готовність відвідати Москву та зустрітися з російською владою».

На запитання про те, чи подорож до Києва може відбутися після повернення з Канади, де Франциск перебуватиме протягом останнього тижня липня, очільник ватиканської дипломатії відповів: «Так, думаю що повернувшись з Канади, розпочнеться вивчення дійсної можливості цього». І щодо ймовірності, що це може статися вже у серпні, заявив: «Можливо, я б не виключав це, але багато залежатиме від результатів подорожі в Канаду, побачимо, як Папа переноситиме цю подорож, яка також є дуже вимогливою, а тоді побачимо».

Щодо контактів з Москвою щодо можливої подорожі, архієпископ Ґаллаґер сказав: «Наші контакти з РФ в цей період мають радше інституційний характер через Апостольського нунція в Москві і через російського посла тут, при Святому Престолі. Поза тим немає більших прямих або особистих контактів». Він додав: «В той час, як ми надзвичайно стурбовані українськими питаннями та завершенням війни, ми також стурбовані щодо майбутнього західних Балкан».

Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами відповів також на запитання про екуменічні виклики та про можливість зустрічі Папи з Патріархом Кірілом: «Я думаю, що якщо Патріарх і Святіший Отець поїдуть до Казахстану на цю велику конференцію релігій світу, то так, зустріч відбудеться. Потрібно пробувати долати труднощі та непорозуміння, що стосуються єдності Церкви». 

Архієпископ Ґаллаґер також прокоментував трагічну загибель колишнього Прем’єр-міністра Японії внаслідок замаху: «Замах і його смерть переповнюють мене смутком, я мав честь зустрітися з прем’єр-міністром, коли відвідував Японію. Він був мужем, який мав вплив за межами країни. Це була суперечлива особистість, але людина принципів, муж з великим відчуттям загального блага свого народу».

Схожі новини:

Поширити новину: