Мальтійський Орден: склав присягу Місцеблюститель Великого Магістра

Мальтійський Орден: склав присягу Місцеблюститель Великого Магістра

Канадієць за походженням, Брат Джон Дандлап склав присягу після похорону свого попередника Брата Марка Луццаґо.

Про це пише Vatican News.

Вранці, 14 червня 2022 року, відбувся похорон Брата Марка Луццаґо, Місцеблюстителя Великого Магістра Суверенного Лицарського Мальтійського Ордену, який переставився до вічності 7 червня. Похоронні богослужіння очолив кардинал Сільвано Марія Томазі, спеціальний делегат Папи при Ордені.

Після похорону відбулося складення присяги нового Місцеблюстителя Великого Магістра Брата Джона Данлапа, якого напередодні на це служіння призначив Папа Франциск. Канадієць за походженням, юрист-міжнародник і член Суверенної Ради виголосив слова присяги в присутності верхівки Ордену та Делегата Святішого Отця.

У листі про призначення Папа Франциск зазначає, що несподіваний відхід брата Луццаго за кілька місяців до проведення Надзвичайної Генеральної Капітули причинився до чергового етапу непевності в житті Ордену. Тому він вирішив зробити це призначення, щоби не переривався «процес реформи, яку Орден сміливо розпочав». Члени Ордену, як зазначається на офіційному сайті, складають Папі подяку за «батьківську турботу», оскільки це рішення дає змогу повернутися до звичайного адміністрування під проводом Місцеблюстителя Великого Магістра, «який разом зі спеціальним делегатом Папи та Суверенною Радою провадитиме далі конституційну реформу Суверенного Мальтійського Ордену».

Брат Джон Данлап народився 1957 року в Оттаві, Канада. Він є відомим спеціалістом з міжнародного права, від 1997 року є юридичним радником Місії Постійного Спостерігача Святого Престолу при ООН. До Мальтійського Ордену вступив у 1996 році. В 2008 році став першим американцем, який склав урочисті довічні обіти. У 2009 року був обраний членом Суверенної Ради на п’ятирічний термін, та переобраний 2014 і 2019 року.

Схожі новини:

Поширити новину: