Президент «Яд Вашем»: Папа є союзником у боротьбі з антисемітизмом

Президент «Яд Вашем»: Папа є союзником у боротьбі з антисемітизмом

Вперше в історії відбувся візит до Папи Голови правління «Яд Вашем». Під час зустрічі Франциск наголосив на готовності чинити все можливе для боротьби з будь-якими проявами ворожості чи упередження щодо євреїв.

«Другом» і «союзником» у боротьбі проти антисемітизму назвав Папу Франциска Голова правління меморіалу «Яд Вашем» Дані Даян, спілкуючись із журналістами Радіо Ватикану – Vatican News після зустрічі з Папою Франциском, що відбулася в четвер, 9 червня 2022 року. Така аудієнція у Ватикані відбулася вперше від заснування цього осередку збереження пам’яті про жахіття Голокосту. Для Дані Даяна – це черговий крок уперед в боротьбі проти антисемітизму. Папа Франциск відвідував «Яд Вашем» у 2014 році.

Як і Хорхе Берґольйо, також і Дані Даян є уродженцем Буенос-Айреса. Під час зустрічі Президент «Як Вашем» подякував Папі за відкриття доступу до ватиканських архівів, що стосуються періоду понтифікату Папи Пія ХІІ (1939-1958). За його словами, Святіший Отець повторив те, що вже одного разу казав: «Церква не боїться історії, а навіть любить її», додаючи, що він добре усвідомлює, що в Церкві, як і в кожній іншій спільноті, «протягом цього жахливого періоду для людства були ті, що діяли правильно, і ті, хто помилявся».

Дані Даян розповів, що Папа Франциск був дуже чітким у засудженні антисемітизму, підкреслюючи важливість подальшої боротьби з ним аж до викорінення. «Для Яд Вашем, що присвячений збереженню пам’яті про 6 мільйонів євреїв, убитих нацистською Німеччиною та її поплічниками, цей момент є історичним. Це вперше Папа прийняв на приватній аудієнції Голову правління Яд Вашем, і я думаю, що це доводить перед світом важливість, яку Папа Франциск, Глава Католицької Церкви, надає пам’яті про Голокост і боротьбі з антисемітизмом», – сказав він, додавши, що, прощаючись, Папа мовив: «Ніколи не забувайте, що маєте тут друга».

Схожі новини:

Поширити новину: