Папа: університет повинен бути будівничим культури зустрічі

Папа: університет повинен бути будівничим культури зустрічі

Сприяти зростанню людяності завдяки зустрічі між горизонтами особи та всесвіту, та розвивати культуру зустрічі, засобом якої є діалог. Таким, на думку Папи Франциска, є завдання університету в сучасному світі.

Про це пише Vatican News.

«Університет є, або є принаймні повинен бути, місцем відкритості думки на горизонти знання, життя, світу та історії», – сказав Папа Франциск, зустрічаючись у понеділок, 9 травня 2022 року, зі спільнотою Університету Мачерати. Відправною точкою для роздумів стало вітальне слово ректора, в якому той, за словами Святішого Отця, представив навчальний заклад, окреслюючи дуже широкі горизонти: дружба між сходом і заходом, зустріч між різними культурами, трагедія війни, міграція, мир. «Саме цим, у дійсності, і є університет», – наголосив Єпископ Риму, уточнюючи, що відправною точкою, природно, є поглиблене та методичне навчання певних дисциплін, але «завжди у відкритості», шукаючи цілісне пізнання світу та людини.

Зростання людяності

Як зауважив Папа, головним, на його думку, викликом університету є сприяти зустрічі між двома горизонтами, – світу та особистим, – щоб вони могли вести діалог, ведучи до «зростання людяності». Насамперед, йде мова про «зростання особистості самого ж студента», який «формується і дозріває у знаннях і свободі, в здатності мислити та діяти, в критичний і креативний спосіб брати участь у суспільному та громадському житті, з власною культурною та професійною компетенцією». «Це загальнолюдське зростання осіб не може не відбитися позитивно на суспільстві. Тому, вкладати у формування, в школу, в університет – це найкраща інвестиція в майбутнє країни. Ми знаємо це, часто чуємо, як це повторюють, але не завжди приймаються послідовні рішення», – сказав Глава Католицької Церкви.

Зустріч між культурами

Ще одним аспектом, на який звернув увагу Святіший Отець, є зустріч між різними культурами. Це, за його словами, «не відбувається автоматично», для цього недостатньо просто поставити разом викладачів і студентів різного походження, але треба «сприяти дозріванню культури зустрічі». І саме університет є «упривілейованим місцем для цього».

«Мачерата була батьківщиною великого “еталону” цієї культури, яким є о. Маттео Річчі», – відзначив Папа, похваливши спільноту університету за те, що вони не тільки зберігають пам’ять про нього та розвивають дослідження, присвячені йому, але також стараються «втілювати його приклад міжкультурного діалогу». «Як же сьогодні потрібно на різних рівнях рішуче прямувати цією дорогою – дорогою діалогу!» – наголосив він, додаючи, що діалог може здаватися даремною тратою часу, але потрібно «витрачати цей час», оскільки це «пізніше принесе більші та прекрасніші плоди».

Схожі новини:

Поширити новину: