Папа фармацевтам: вчити суспільство жити здоровим життям

Папа фармацевтам: вчити суспільство жити здоровим життям

Під час зустрічі з керівниками Міжнародної федерації католицьких фармацевтів Святіший Отець підкреслив зусилля фармацевтів для загального блага та закликав зробити свій внесок у інтегральну екологію.

Про це пише Vatican News.

В понеділок, 2 травня 2022 року, Папа Франциск прийняв керівників Міжнародної федерації католицьких фармацевтів. У своєму слові, Святіший Отець висловив слова вдячності фармацевтам та закликав сприяти культурі ведення здорового способу життя.

Соціальна роль фармацевтів

Звертаючись до присутніх, Святіший Отець подякував фармацевтам за їхнє служіння під час пандемії Covid-19, яка виявила потребу підтримки одне одного. «Я вітаю вашу Федерацію, тому що вона зуміла відчитати цю кризу також як шанс і відновила цінність спільнотних зусиль, притаманних католицькій традиції». Папа Франциск підкреслив соціальну роль фармацевтів у час пандемії.

«Фармацевти – це ніби “міст” між громадянами та системою охорони здоров’я», – сказав він. У період, коли система охорони здоров’я була завантаженою внаслідок пандемії, діяльність фармацевтів змогла полегшити тягар на систему охорони здоров’я та зняти соціальну напругу. На думку Святішого Отця, цей подвійний внесок у загальне благо потрібно виконувати з великою розсудливістю та професійністю. В особливий спосіб він підкреслив аспект близькості, «яка має бути притаманною медичній опіці, мірилом якої є людина», – сказав Папа.

Прихильність до нового способу життя

Святіший Отець закликав фармацевтів зробити свій внесок у інтегральну екологію. Йдеться про соціо-культурне покликання людини до того способу життя, який виявляє повагу до навколишнього середовища, спільного людського дому. На думку Папи Франциска, здоровий спосіб життя є частиною цього покликання.

«Я думаю, що фармацевти у цьому також можуть “займатися культурою”, пропагуючи більшу мудрість у веденні здорового життя. У цьому вас може надихнути тисячолітня традиція, яка тут, в Європі, сягає стародавніх монастирських аптек. Але сьогодні, дякуючи Богу, ці корені можуть збагатитися знаннями та практикою інших культур, наприклад, культур Сходу чи корінних народів Америки. Я б сказав, що ви, фармацевти, можете допомогти нам викрити омани фальшивого благополуччя та навчати справжньому “доброму життю”, яке не є привілеєм кількох, а доступне для кожного», – зазначив Святіший Отець. У цьому сенсі, добре життя не полягає в тому, щоб жити прекрасним життям. На думку Папи Франциска, добре життя полягає в тому, щоб жити «в згоді з довкіллям, у співзвучності зі Всесвітом, з усіма».

Схожі новини:

Поширити новину: