Кардинал Черні: жорстокість сьогодення свідчить, що рівність ще не забезпечена

Кардинал Черні: жорстокість сьогодення свідчить, що рівність ще не забезпечена

Виступаючи під час конференції, організованої університетськими закладами Канади, кардинал Майкл Черні поділився думками про внесок католицтва у сталий глобальний розвиток, наполягаючи на важливості солідарності між державами.

Про це пише Vatican News.

«Внесок католицтва в глобальний сталий розвиток» – такою була тема доповіді, з якою кардинал Майкл Черні, Префект Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові, виступив під час зустрічі, організованої Школою міжнародних стосунків Нормана Патерсона, Університетом Торонто та іншими вищими навчальними закладами Канади. Він зосередив свою промову на соціальних енцикліках Папи Франциска «Laudato si’» та «Fratelli tutti».

Покликаючись на військове вторгнення Російської Федерації в Україну та згадуючи про інші криваві війни, що тривають різних частинах планети, кардинал Черні, насамперед, зазначив, наскільки важко сьогодні бути братами в спільному домі. В цьому контексті він також згадав про делікатний шлях, який канадська Церква розпочала пліч-о-пліч з корінними народами після трагедії, що причинилася до викорінення багатьох людей з їхньої землі та культури та зловживань, якими заплямилися також і представники Церкви, відповідальні за освіту.

За словами очільника Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові, католицизмові лежить на серці людина та повне здійснення її потенціалу, а тому він старається визначити також перешкоди, що стоять на заваді цілісному людському розвиткові. Він зауважив, що Декларація прав людини, яку ООН проголосила 1948 року, є одним із найвищих виражень визнання людської гідності, а тому – незамінним орієнтиром для демократій. Але якщо взяти до уваги акти жорстокості проти людської гідності, свідками яких ми є сьогодні, таких як геноциди, катування, смертна кара, фундаменталізм, расизм, насильство проти жінок, то це не дозволяє нам говорити про рівність прав для всіх. Папа Франциск, натомість, через енцикліку «Fratelli tutti» вказує на те, що джерелом братерства є визнання фундаментальної рівності всіх без винятку людей. І потрібні виховання та формування, що спонукають визнавати іншого як свого ближнього та рівну собі людську істоту.

Кардинал Черні підкреслив, що індивідуалізм не чинить вільнішими і більш братерськими. Якщо відсутнє визнання того, що кожна людина має фундаментальне й невід’ємне право на власний цілісний розвиток, то немає майбутнього ні для братерства, ні для виживання людства. Тому важливою є роль виховних інституцій, починаючи від сім’ї, школи, парафії аж до культурних і рекреаційних осередків, які повинні розвивати братерство та передавати цінності свободи, взаємної пошани, взаємоподілу та включення.

В енцикліці «Fratelli tutti» Папа розвиває дві ключові теми соціального вчення Церкви: принцип солідарності та соціальна роль власності. За словами Префекта Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові, критерій любові, що перевищує обмеження власного «я», можна застосувати до права приватної власності та інших пов’язаних прав. Це також має вплив на функціонування кожної держави та на міжнародні стосунки. Кардинал Черні підкреслив, що кожна держава є відповідальною за розвиток інших країн і за сприяння цілісному розвиткові людей також і поза своїми кордонами. В цьому контексті він згадав заклик Папи Франциска, звернений до економічно розвинутих країн, допомагати менш розвинутим країнам, а не старатися домінувати над ними.

Схожі новини:

Поширити новину: