Найвищий Лицар Спільноти Лицарів Колумба відвідав Польщу та Україну

Найвищий Лицар Спільноти Лицарів Колумба відвідав Польщу та Україну

Патрік Келлі, Найвищий Лицар Спільноти Лицарів Колумба, приїхав на кількаденний візит в Польщу. Серед інших місць, він відвідав Ланьцут, де взяв участь у збиранні гуманітарного транспорту зі святковими посилками для українців, підготовленого Лицарями та волонтерами з Радому та Ченстохови.  Патрік Келлі також відвідав центр у Раві Руській в Україні, що розташований за 10 км від кордону з Польщею.

З початком війни в Україні, Лицарі організовують акції допомоги біженцям та конкретні справи з надання допомоги.

«Особистий приклад Патріка Келлі – це сигнал іншим Лицарям у всьому світі, що необхідно подбати про найбільш нужденних, відкрити серця для тих, хто опинився в драматичній ситуації збройного конфлікту» – наголошує Кшиштоф Зуба, директор Лицарів Колумба в Польщі.

Найвищий Лицар Спільноти Лицарів Колумба відвідав Польщу та Україну

Патрік Келлі, Найвищий лицар Спільноти Лицарів Колумба, найбільшої у світі католицької благодійної організації, відвідав Центр збору і переправлення речей для біженців у Ланьцуті.

«Ми підготували 10 000 святкових посилок. Вони мають потрапити до біженців, у тому числі й тих, хто втік від війни до околиць Львова. Посилки з побажаннями – символ Великодня, свята надії та віри в Христа. Ми хочемо дати їм надію та передати повідомлення, що все зло можна подолати добром» – сказав Патрік Келлі в інтерв’ю TVP Rzeszów.

Найвищий Лицар Спільноти Лицарів Колумба відвідав Польщу та Україну

Гуманітарна допомога та «Намети милосердя» для біженців

Відтоді, як російські війська розпочали військове вторгнення в Україну, члени Лицарів Колумба в Польщі, Україні та США займаються гуманітарною допомогою.

«З перших годин збройного конфлікту ми збирали інформацію про волонтерів з усієї Польщі, які готові прийняти під свій дах біженців, що втікають від війни. Завдяки залученню Лицарів по всій Польщі нам вдалося організувати кілька десятків пунктів збору та три основні склади – у Кракові, Радомі та Томашові-Любельському» – розповідає Кшиштоф Зуба, директор Лицарів Колумба в Польщі.

Найвищий Лицар Спільноти Лицарів Колумба відвідав Польщу та Україну

«Зібрані на складах дари були відсортовані та підготовлені для транспортування в Україну, а саме до Львова. – Там, українські Лицарі, у співпраці із Львівською архідієцезією, займалися розподілом дарів іншим містам, в т.ч. до Києва» – додає Кшиштоф Зуба.

Лицарі Колумба з прикордонних регіонів, переважно з Томашува-Любельського та Любачова, провели два цілодобові «Намети милосердя», де біженці могли зігрітися та відпочити після перетину кордону.

Як пояснює Кшиштоф Зуба, люди можуть щось перекусити в наметі, прийняти ліки та розраховувати на допомогу волонтерів в усьому. «Намет милосердя» вміщує приблизно 150 осіб. Він включає в себе: дитячий куточок, молитовний куточок, де біженці можуть подякувати Богу за опіку, також є роздягальня та стільці. Лицарі Колумба стежать за тим, щоб у наметі був священник та вірні могли отримати його пастирське служіння.

Підтримка сестер з краківських Лагевників

Лицарі Колумба запросили до співпраці на польсько-українському кордоні сестер із краківських Лагевників, які протягом кількох тижнів служили порадами, допомогою, добрими словами та підтримкою.

Найвищий Лицар Спільноти Лицарів Колумба відвідав Польщу та Україну

«Ми вдячні їм за службу. В переважній більшості кордон перетинали і перетинають жінки з дітьми. Завдяки емпатії сестер легше було подолати не лише мовні бар’єри, а й усі страхи та тривоги, пов’язані з нинішньою ситуацією. Намет працюватиме до кінця квітня, адже багато біженців все ще звертаються до нас із проханням про допомогу» – розповідає Кшиштоф Зуба.

Підтримка для найбільш нужденних

Лицарі також ініціювали молитовну акцію «Мости єдності та братерства в молитві за мир в Україні».

«У годину Ясногурської молитви, о 21:00, разом зі своїми родинами та всіма людьми доброї волі, Лицарі об’єднуються в молитві за мирне вирішення збройного конфлікту» – говорить директор Лицарів Колумба в Польщі.

Члени найбільшої у світі католицької благодійної організації також відповідають за переміщення статуї св. Михаїла Архангела з Гаргано в «Наметі Милосердя» в Гребенному.

В середу, 13 квітня, лицарі Колумба відправили в Україну черговий гуманітарний вантаж. О 18:00 від парафії Ченстоховської Божої Матері на вулиці Вернера, 57 у Радомі виїхала машина з дарами для людей. Лицарі з Радому також запрошують на зустріч з Патріком Келлі – головою Лицарів Колумба у світі.

«Його присутність у нашій країні свідчить про те, що Лицарі Колумба, найбільша католицька світська благодійна організація у світі, прагне допомогти всім, хто постраждав у результаті війни. Особистий приклад Патріка Келлі є сигналом іншим Лицарям по всьому світу, що вони повинні піклуватися про найбільш нужденних, відкривати свої серця для тих, хто опинився в драматичній ситуації збройного конфлікту» – наголошує Кшиштоф Зуба.

Найвищий Лицар Спільноти Лицарів Колумба відвідав Польщу та Україну

14 квітня Келлі відвідав Ченстохову, вранці була запланована молитва на Ясній Гурі, а вдень він зустрівся з представниками Лицарів Колумба в Польщі. 15 квітня голова Ордена їде до Кракова.

Лицарі Колумба — найбільша католицька чоловіча організація у світі. Спільноту заснував о. Майкл МакГівні, який у 1882 році в Нью-Хейвені, Сполучені Штати, зібрав групу чоловіків, які хотіли підтримувати один одного і зміцнюватися у католицькій вірі. Їхні принципи: Милосердя, Єдність, Братерство та Патріотизм. Вони діють у більш ніж десятку країн світу і об’єднують у своїх лавах понад 2 мільйони чоловіків. Вони присутні в Польщі вже 15 років і мають майже 7 тисяч членів, які діють у понад ніж 200 парафіях у 30 єпархіях. Директором спільноти у Польщі є Кшиштоф Зуба, а Капеланом — митрополит Ченстоховський, архієпископ Вацлав Депо.

Схожі новини:

Поширити новину: