Кардинал Паролін про візит Папи до Києва: оцінюємо наслідки можливої подорожі

Кардинал Паролін про візит Папи до Києва: оцінюємо наслідки можливої подорожі

Спілкуючись із журналістами, Державний Секретар Апостольського Престолу поділився думками про трагедію в Бучі, ймовірний візит Папи до Києва та про право України захищатися.

Про це пише Vatican News.

«Я вважаю, що існує право на самооборону, на законну самооборону. Саме цей фундаментальний принцип лежить в основі спротиву, який Україна чинить Росії», – сказав кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Апостольського Престолу, в інтерв’ю для інформагентства «ACI Stampa», що було записане ще перед Апостольською подорожжю Папи на Мальту та побачило світ 7 квітня 2022 року.

Розпочинаючи розмову, журналіст нагадав, що кардинал Паролін від початку свого мандату Державного Секретаря зосередив дипломатичну діяльність на темі «обов’язку захистити». Як цей обов’язок, запитував він, повинен застосовуватися сьогодні? За словами кардинала Пароліна, міжнародна спільнота прагне запобігти ескалації, а тому досі ніхто не втрутився особисто, і ймовірність спровокувати неконтрольовану ескалацію «є жахливою». «Однак, принцип легітимної самооборони залишається», – додав він.

Запобігти розширенню конфлікту

Спілкуючись із журналістами на полях презентації мультимедійного проекту про аутизм, яка 7 квітня відбулася в осідку Радіо Ватикану, Державний Секретар знову підтвердив дійсність «принципу законної самооборони», звертаючись, водночас, із закликом зробити все можливе, щоби не допустити ескалацію. «Збройна відповідь, завжди у пропорційний спосіб до агресії, як нас навчає Катехизм Католицької Церкви, може, однак, привести до розширення конфлікту, що може мати катастрофічні та пагубні наслідки», – сказав він, закликавши, аби «всі повернулися до глузду та знайшли переговорний шлях для завершення цієї безповоротної авантюри».

Буча: таке озвіріння проти цивільних не має пояснення

Із болем кардинал Паролін прокоментував картини звірств, які надійшли із Бучі, яка стала театром того, що Папа назвав «різаниною». «Те, що хтось у такий спосіб озвірюється проти цивільних не має пояснення. Я дійсно вважаю, як вже звучало з багатьох сторін, що ці епізоди позначають поворотний момент цієї війни. Й сподіваються, що позначать в позитивному сенсі, тобто, спонукають всіх замислитися над необхідністю якнайшвидше покласти край бойовим діям, що позиції не загостряться, як цього деякі побоюються», – сказав він.

Щодо подорожі Папи до Києва

«Думаю, що не заборонено, що це можна зробити», – сказав Державний Секретар, відповідаючи на запитання про ймовірність подорожі Папи до Києва. «Повинні бути умови. Здається, що вони існують, бо українська сторона завжди давала нам широкі гарантії безпеки, покликаючись на подорожі, які вже здійснили та здійснюють інші лідери», – сказав він, зауваживши, що «врешті-решт, подорож до Києва не є чимось забороненим, її можна здійснити». «Потрібно, однак, оцінити, які наслідки матиме ця подорож. Оцінити, чи вона дійсно може привести до завершення війни. Думаю, що саме над цією оцінкою триває праця», – сказав кардинал Паролін.

На зауваження журналістів, чи не йдеться також про ситуацію в православ’ї, Державний Секретар сказав, що це також потрібно враховувати. «Ви знаєте, що ситуація є до краю делікатною, – пояснив він. – Очевидно, Папа не поїде, щоб зайняти позицію на користь однієї чи іншої сторони, як він це завжди чинив у цій ситуації, що виникла. Але доведеться також зважати на цей аспект під час глобального розгляду можливості здійснити цю подорож».

Щодо можливої зустрічі Папи з патріархом Кірілом, то кардинал Паролін зазначив, що цей проект є давнішим, і праця над цим триває, йдеться про пошуки «нейтрального терену». «Такою є умова. Але ще нічого не вирішено», – сказав він.

Праця ватиканської дипломатії

Коментуючи слова Папи, сказані під час перельоту з Мальти, про те, що дипломатія Апостольського Престолу робить все можливе, Державний Секретар зазначив, що хоч на даний час не існує «особливих ініціатив», то дійсною залишається «готовність до посередництва, запропонована вже якийсь час тому, чи до будь-якої форми втручання, що могла би, з одного боку, полегшити припинення бойових дій, а з другого – розпочати переговори». «Тепер ми роздумуємо над тим, чи існують ще інші способи, щоби перекласти цю готовність у конкретніші ініціативи, також і тому, що ця пропозиція повинна знайти відгук з обох сторін».

Існує також можливість подорожі до Києва архієпископа Ґаллаґера, Секретаря в справах стосунків з державами, який був запрошений ще до початку війни, яка змусила скасувати візит. Однак, за словами кардинала Пароліна, він може приїхати в Україну «в найближчому майбутньому».

Схожі новини:

Поширити новину: