Мальтійський Орден: допомога біженцям на українсько-угорському кордоні

Мальтійський Орден: допомога біженцям на українсько-угорському кордоні

Наприкінці березня наша колега побувала у відрядженні на українсько-угорському кордоні, супроводжуючи представників Суверенного Мальтійського Ордену з Італії під час місії на підтримку працівників і волонтерів, які допомагають біженцям.

Про це пише Vatican News.

Мальтійський Орден є однією з найбільших в Угорщині благодійних організацій. Починаючи від 24 лютого 4500 працівників та 12 тисяч волонтерів залучені в реагування на кризу, викликану російським широкомасштабним вторгненням в Україну, внаслідок якого понад 4 мільйони людей залишили територію країни. Однією з країн, куди прибувають біженці, стала Угорщина. Станом на кінець березня через пункти пропуску перейшли приблизно 600 тисяч людей, в основному – жінки з дітьми. Чимало з них отримали допомогу в структурах Мальтійського Ордену, якому також доручено координувати діяльність інших гуманітарних організацій.

Угорські представники Мальтійського Ордену тісно співпрацюють з українськими. В Берегово (Закарпатської області) Мальтійська служба допомоги провадить пункт прийому біженців, де можна спожити гарячу страву та відпочити. Трохи далі, вздовж дороги до кордону, облаштовано пункт видачі речей першої необхідності, продовольчих товарів і медикаментів, що роздаються сім’ям, які прибувають, а також відправляється гуманітарна допомога в різні регіони країни. Перед самим прикордонним переходом розташований ще один осередок Мальтійського Ордену для допомоги тим, хто залишає країну, а по той бік кордону їх зустрічають волонтери, що пропонують гарячі страви й допомагають заповнити документи. Більшість прямує до Будапешта, де також діють осередки надання допомоги. Одні біженці прямують далі, деякі залишаються в Угорщині.

«Ми також дивимося в майбутнє: принаймні 300 тисяч людей залишаться в країні на середньо-довгостроковий період, а тому важливо планувати програми інтеграції. Діти повинні піти до школи, дорослі повинні мати доступ до охорони здоров’я та працевлаштування», – пояснює Лайош Дьорі Дані, віце-президент Мальтійської служби допомоги в Угорщині. Він зауважив, що багато людей не хочуть дуже віддалятися від своїх домівок, повернутися до яких, однак, зможуть лише після того, як ситуація зміниться.

Наприкінці березня разом із представниками Мальтійського Ордену з Італії в Угорщині та в Берегово на Закарпатті побувала наша колега Франческа Сабатінеллі з італійської редакції Vatican News. У Берегово від 1995 року діє реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю, який провадить Мальтійський Орден і при якому працює благодійна їдальня. Сьогодні тут за столом чергуються біженці, часто самотні літні люди. Тут наша колега зустріла Марію, волонтерку, яка 1 березня приїхала з Будапешта.

«На початку я думала приїхати сюди лише на тиждень, потім я зрозуміла важливість цього проекту та зустрілася з іншими людьми, які приїхали з Угорщини, щоби нести своє волонтерське служіння», – розповіла вона для Радіо Ватикану, зізнаючись що побачене її дуже зворушує. «Навіть якщо ми не говоримо тією самою мовою, нам вдається порозумітися, ми молимося і працюємо разом, разом можемо свідчити добро. Ті, що тут працюють, знають, що не можуть змінити світ, але вони стараються зробити його трохи кращим», – додає волонтерка.

Схожі новини:

Поширити новину: