Папа: Біженці потребують допомоги не тільки тепер, але й у майбутньому

Папа: Біженці потребують допомоги не тільки тепер, але й у майбутньому

Зустрічаючись із італійськими радіоаматорами, що є активними в різного роду волонтерському служінні, допомагаючи цивільній обороні, Папа Франциск подякував їм за те, що вони сьогодні також допомагають біженцям з України.

Про це пише Vatican News.

Коли особисте захоплення перетворюється в соціальне служіння, це прекрасно. Саме в цьому й полягає принцип дарів і талантів, використовуваних для спільного блага. Про це говорив Папа Франциск, приймаючи в суботу, 26 березня 2022 року, представників Італійської Федерації радіолюбительського зв’язку, яка минулого року відсвяткувала своє 50-річчя.

Важливість свободи

Промовляючи до радіоаматорів, які співпрацюючи з цивільною обороною, допомагають у поширенні важливих для населення повідомлень на спеціально виділених частотах, наприклад, у контексті землетрусів і стихійних лих або важливих суспільних подій, Святіший Отець зазначив, що однією з характеристик цього служіння є «швидкість реагування», завдяки самому ж радіо, «яке долає бар’єри», та завдяки мережевій праці та капілярній присутності на території, завдяки чому існує можливість «швидко та повсюди поширювати новини й інформацію».

«Іншим суттєвим аспектом є свобода, незалежність. Подумаймо, наскільки вирішальним це може стати там, де якийсь режим або центр влади хоче контролювати комунікацію. Збереження свободи є фундаментальним для того, щоби насправді залишатися на служінні людям і спільному благу», – додав Наступник святого Петра.

Допомога біженцям з України

Далі Папа подякував гостям за те, що вони роблять свій внесок також і в служіння біженцям, які прибувають з України, втікаючи від війни. «Надіємося і молимося за те, щоб ця війна – ганебна для нас усіх, ганебна для всього людства – якнайшвидше закінчилася: вона є неприйнятною, щодня помножуючи смерть і руйнування», – сказав він, зазначивши, що багато людей мобілізувалися, щоби допомагати біженцям, прості люди, насамперед, у сусідніх країнах, але також в Італії, куди прибули й далі прибувають тисячі українців.

«Ваш внесок є цінним, він є конкретним, ремісничим способом будувати мир», – наголосив Святіший Отець, відзначивши той факт, що Європа відповідає на цю війну не тільки на рівні високих інституцій, але також на рівні громадянського суспільства, волонтерських організацій.

«Такий спосіб реагування є фундаментальним і незамінним, він відроджує суспільні та людські зв’язки за наявності настільки серйозної та великої рани, якою є рана, завдана війною. А допомагати українським біженцям потрібно не тільки тепер, в цьому періоді, але також пізніше, коли пам’ять про війну віддалиться, бо тоді вони матимуть більше труднощів, ніж тепер: бо тепер ми всі згуртовані, а пізніше… Потрібно думати про майбутнє, а це не є легко», – сказав Папа.

Схожі новини:

Поширити новину: