Європейські єпископи візьмуть участь у молитві 25 березня

Європейські єпископи візьмуть участь у молитві 25 березня

З Братислави, де проходять треті Католицькі соціальні дні Європи, ми з радістю вітаємо запрошення Папи Франциска до єпископів усього світу та їхніх священників приєднатися до нього в молитві за мир та у посвяченні і ввіренні Росії та України Непорочному Серцю Марії.

Ми щоденно молимося за мир в Україні й усьому світі, і просимо у Бога милості. Помолімося Господу, який на цій землі переніс свої муки, помер і воскрес, щоб дарувати вічний спочинок тим, хто помирає на війні. Утіш їхні сім’ї, захисти тих, чиє життя перебуває під загрозою і хто тікає від насильства. Обдаруй рясними благословеннями всіх, хто виявив солідарність з постраждалими та знедоленими.

З розбитим серцем ми чуємо голоси тих, хто страждає від божевілля війни, трагічні наслідки якої стоять перед нашими очима. Водночас ми зворушені солідарністю великої кількості сімей та окремих осіб, які надають притулок і допомогу тим, хто потребує захисту. Ми звертаємося до національних та європейських інститутів з проханням належним чином підтримати ці зусилля.

Європейські єпископи приєднуються до Папи Франциска в його терміновому заклику: змусити замовчати всю зброю, «Війна – це провал політики і людства, ганебна капітуляція, поразка від сил зла. Не зачиняймося в теоретичних дискусіях, торкаймося ран і тіл зранених» (Всі брати, 261).

Рівно століття тому, коли певна пандемія задушила світ, спалахнули дві жахливі світові війни. Історія не повинна повторитися! Відповідаючи на постійні заклики Апостольського Престолу – «ніколи не пізно вести переговори» – ми молимося і закликаємо повернутися до переговорів для мирного вирішення конфлікту.

Великий піст для християн – це час покаяння та навернення. Настав час змінити курс, щоб зцілити світ. Настав час остаточно відмовитися від логіки ворога, який прагне конфронтації, і замість цього стати на шлях людського братерства.

Кардинал Жан-Клод Холлеріш, архієпископ Люксембурзький, Президент COMECE

Архієпископ Ґінтарас Ґрушас, архієпископ Вільнюський, Президент CCEE

Архієпископ Станіслав Зволенський, архієпископ Братиславський, Президент Словацької єпископської конференції

Схожі новини:

Поширити новину: