Папа: кров і сльози дітей стрясають наше сумління

Папа: кров і сльози дітей стрясають наше сумління

В посланні з нагоди відкриття третіх Європейських соціальних днів Папа Франциск закликає європейських єпископів допомагати тим, які страждають від війни в Україні та молитися за мир і за політиків, щоби вони дбали про розвиток братерства.

Про це пише Vatican News.

«Те, що ми переживаємо протягом останніх тижнів, це не те, на що ми сподівалися після важкого надзвичайного стану в охороні здоров’я, викликаного пандемією, що дала нам відчути знак безсилля та страху, разом із становищем уразливості нашого життя. Трагедія війни, що триває в серці Європи, приголомшує нас; ми ніколи не думали, що знову побачимо картини, що нагадують великі війни минулого століття», – пише Папа Франциск у посланні на ім’я Вільнюського архієпископа Ґінтараса Ґрушаса, Голови Ради Єпископських Конференцій Європи.

У столиці Словаччини Братиславі розпочалися треті Європейські католицькі соціальні дні, організовані цією Радою та Єпископською Конференцією Словаччини. Саме цій темі присвячене звернення Святішого Отця, який зазначає, що «кров і сльози дітей, страждання жінок і чоловіків, які захищають свою землю або втікають від бомб, стрясають наше сумління». «Знову, – додає він, – нашому людству загрожує збочене зловживання владою та частковими інтересами, що прирікає беззахисних людей на будь-які форми брутального насильства».

Папа Франциск дякує співбратам у єпископстві за «швидку та одностайну відповідь» у тому, щоби підтримувати цих людей, «забезпечуючи їм матеріальну допомогу, прийняття та гостинність». «Не втомлюймося в цьому, і не переставаймо призивати мир у Бога та в людей. Тому закликаю і далі молитися за те, щоби ті, в чиїх руках перебуває доля народів, нічого не залишили не спробуваним з того, щоби зупинити війну та розпочати конструктивний діалог, аби покласти край спричиненій нею величезній гуманітарній трагедії», – пише Святіший Отець, наголошуючи на нагальній необхідності «переглянути стиль та ефективність мистецтва політики».

За словами Глави Католицької Церкви, йдеться про те, щоби «розвивати міжнародну спільноту, здатну реалізувати братерство, починаючи від народів і націй, які живуть суспільною дружбою». З цього випливає побажання, аби війна, яка «залишає світ гіршим», змогла викликати протилежну реакцію, зусилля, спрямовані на те, щоби «наново оснувати архітектуру миру на глобальному рівні, де європейський дім, народжений для того, щоби гарантувати мир після світових війн, відігравав першочергову роль».

Папа також зупинився на темі третіх Європейських католицьких соціальних днів, що звучить: «Європа після пандемії: новий початок». Він зазначив, що цей період породив значні соціальні, економічні, культурні та церковні зміни. Збільшилася не лише бідність, але й самотність, не лише поширилося безробіття, але й змінився спосіб будувати стосунки. І християни, за його словами, не можуть сидіти, склавши руки, але повинні трудитися для спільного блага. Відправною точкою для цього є суть Євангелія: Ісус Христом та Його любов, яка спасає.

Схожі новини:

Поширити новину: