«Ріки крові» в Україні: «війна», а не «військова операція»

«Ріки крові» в Україні: «війна», а не «військова операція»

Слова Папи Франциска, який звернувся із закликом проти російського нападу, що «сіє смерть, знищення та злидні». Подяка журналістам, які ризикуючи життям, дають нам змогу «оцінити жорстокість» того, що відбувається в українських містах.

Про це пише Vatican News.

Те що відбувається в Україні – це «війна», а не «військова операція». На початку свого нового заклику до миру, Папа Франциск спростував fake news, що старається приховати за словесними викрутами жорстоку дійсність фактів.

Папа Франциск описав те, що перед очима всіх, – цивільні помешкання з повибиваним склом, убиті похилі віком, жінки та діти, – стверджуючи, що в Україні «течуть ріки крові та сліз». Це не випадкові слова, вони промовисто повторюють сказане два дні тому Блаженнішим Святославом Шевчуком, Київським Архиєпископом, який перебуває в облозі зі своїм народом в українській столиці.

Третій наголос стосується нагальності гуманітарних дій. Папа просить, аби «були дійсно забезпечені гуманітарні коридори», наголошуючи на тому «дійсно», що вказує на те, як учора, незважаючи на заяви про наміри з боку російської армії, яка вторглася в Україну, цього в дійсності не сталося. Єпископ Риму закликав також шанувати міжнародне право, очевидно порушене тим, хто захотів розпалити цю війну як акт агресії.

Також Папа благає, щоби «припинився збройний наступ», бо є очевидним, що йдеться про агресію, де є той, хто наступає, і той, хто обороняється. І де є народ, що платить жахливі наслідки: смерть, страждання, розділені сім’ї, мільйони біженців.

Врешті, після подяки тим, які приймають втікачів, промовистою є подяка Папи журналісткам і журналістам, які піддають загрозі своє життя, щоби забезпечити інформування, даючи змогу всім наблизитися до трагедії українського народу та «оцінити жорстокість війни». Подяка, що звучить після того, як всього лише три дні тому в Росії прийнято новий закон, який передбачає до п’ятнадцяти років тюрми для російських громадян та іноземців, які поширюють «фальшиву інформацію про збройні сили». Бо є такі, що сподіваються окреслити цю брудну війну як «військову операцію».

Схожі новини:

Поширити новину: