2022 – РІК СВЯТОГО ХРЕСТА

2022 - РІК СВЯТОГО ХРЕСТА
Логотип року

Гасло року: «В хресті спасіння».

Під час 56-го пленарного засідання Конференція римсько-католицьких єпископів України постановила проголосити 2022 рік Роком Святого Хреста.

Початок Року на дієцезіальному рівні був запланований на І неділю Великого посту (2 березня), завершиться він спільним святкуванням 14 вересня 2022 року в санктуарії Страстей Господніх у Шаргороді.

Боже Провидіння покерувало так, що Рік Хреста для України розпочався раніше. 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Відтоді український народ іде своєю хресною дорогою.

«У листопаді минулого року, ми, вслуховуючись в натхнення Святого Духа, розпізнали, що 2022 рік в Україні має бути присвячений поглибленню таємниці Святого Хреста. Починаючи від 24 лютого, відколи Росія напала на Україну, ми йдемо болісною хресною дорогою, на котрій страждають невинні люди, їх ранять та вбивають, відбувається багато зла, багато страждання! В цьому часі, ми як ніколи гостро відчуваємо на собі чим є насилля над невинними, чим є розпинання невинних. Тепер як ніколи ми розуміємо Ісуса Христа на Його Хресній Дорозі, розуміємо Його страждання і смерть як невинного Агнця, котрого розіп’яли люди, що віддали себе служінню зла», – йдеться у листі єпископату від 6 березня 2022 року, оприлюдненому з нагоди початку Року Святого Хреста.

Раніше Римсько-Католицька Церква в Україні відзначала такі роки:

2021 – Рік святого Йосифа (у Вселенській Церкві та в Україні)

2020 – Рік молитов про покликання до священницького та богопосвяченого життя

2019 – Рік святості подружжя та сім’ї