Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Паролін: готові сприяти пошуку справедливого та повного розв’язання

В інтерв’ю для вечірнього інформаційного випуску Tg1 на першому каналі італійського суспільного мовника RAI, присвяченому беатифікації Папи Йоана Павла І, Державний секретар Святого Престолу також відповів на запитання, що стосуються війни в Україні, закликаючи запобігти будь-якій ескалації навколо ядерних об’єктів і наголошуючи на готовності сприяти пошукові «справедливої та повної розв’язки».

Про це пише Vatican News.

У четвер, 1 вересня 2022 р., у вечірньому випуску новин на італійському телеканалі RAI1 вийшло інтерв’ю з Державним Секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном, присвячене беатифікації Папи Йоана Павла І, яка відбудеться в неділю, 4 вересня 2022 року.

Йоан Павло І і турбота про мир

Ведучий Іньяціо Інґрао процитував слова Папи Лучані, сказані в першому посланні «Urbi et Orbi»: «Ми хочемо миру», а також нагадав про те, як під час молитви «Ангел Господній» він просив молитися за мир на Близькому Сході. Ділячись думками про те, що цей Папа може сьогодні сказати світові, позначеному війною, кардинал Паролін також процитував заклик зі згаданого послання: «Сприяти всім ініціативам, які можуть захистити та зміцнити мир у розтривоженому світі».

«Ця увага й ця турбота про мир були одним з центральних пунктів його короткого понтифікату, пов’язаного, насамперед, з подіями Кемп-Девіда, тобто, шуканням миру між євреями і палестинцями», – зазначив Державний Секретар Святого Престолу, покликаючись на переговори, які у вересні 1978 р. відбувалися в резиденції Глави Держави в Кемп-Девіді за участі президентів США та Єгипту і прем’єр-міністра Ізраїлю. Кардинал Паролін також нагадав, як Йоан Павло І, зустрічаючись із дипломатичним корпусом, говорив, що «Церква не має конкретних вирішень, щоб запропонувати, але має духа, який може передавати, в світлі якого можна розв’язувати великі проблеми сьогоднішнього світу».

Завжди відкриті до посередництва

«Ми говоримо про Йоана Павла І та про мир. Сьогодні ми є свідками делікатного становища Церкви щодо війни в Україні між необхідністю закликати до миру та необхідність розрізняти відповідальність. Як Ви як Державний Секретар бачите те, що відбувається?» – таким було наступне запитання, відповідаючи на яке, кардинал Паролін сказав:

«Дивлюся з крайньою тривогою, бо ця війна розтягується на дуже довгий період. Проминуло вже шість місяців від її початку, з усіма жахливими наслідками, які несе за собою війна. У нещодавньому комюніке Святого Престолу використані дуже жорсткі прикметники, описуючи її, думаю, що вони відображають також мою особисту позицію, як також позицію та відчуття Святого Престолу, починаючи від Святішого Отця. Насамперед, стурбованість викликає той факт, що не проглядаються перспективи та можливості для вирішення шляхом переговорів».

Державний Секретар ще раз підтвердив відкритість Святого Престолу для посередництва, «в тому сенсі, що ми перед ніким не зачиняємо двері», стараючись запропонувати всім можливість «знайти нейтральний терен, на якому зустрітися та шукати вирішення, що буде, як казав Йоан Павло І про Кемп-Девідські угоди, “справедливим і повним вирішенням”». «Тобто, вирішення, що буде справедливим у тому сенсі, що задовольнить вимоги всіх, що дуже важко зробити, це свого роду квадратура круга, але принаймні тяжіння до цього повинно бути, а також повним, тобто таким, що вирішить усі проблеми таким чином, щоб воно не відкривало простір для нових проблем і нових конфліктів», – пояснив Державний Секретар Святого Престолу.

Запобігти ядерній катастрофі

Інтерв’ю збіглося з візитом інспекторів МАГАТЕ на ЗАЕС. На зауваження ведучого про поширену стурбованість щодо можливої ядерної катастрофи, кардинал Паролін зазначив: «Мій заклик – насправді запобігти будь-якій ескалації, насамперед, в тому, що стосується використання ядерних технологій, знаючи, яким наслідкам вийдемо назустріч, навіть помилково зробивши неправильний крок у цьому напрямку. Заклик завжди той самий: до мудрості, до стриманості, до шукання мирних вирішень. І хочу повторити те, що казали Папи, те, що сказав Пій ХІІ, за яким повторювали всі Папи: ніщо не втрачається з миром, усе втрачається з війною. І ми пересвідчуємося в цьому».

Поширити новину: