Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Папське послання на літургійний тиждень: плекати мирянські служіння

З нагоди 72-го Національного Літургійного Тижня, що відбувається в Салерно (Італія), Державний Секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін надіслав привітання від імені Святішого Отця для його учасників і організаторів.

Про це пише Vatican News.

Державний Секретар Святого Престолу Кардинал П’єтро Паролін надіслав від імені Папи Франциска привітання Преосвященному Клаудіо Маньяго, Архиєпископові Катандзаро-Сквіллаче та Президентові Центру літургійної діяльності, та всім учасникам заходів, які від 22 до 25 серпня 2022 р. відбувається в Салерно, з нагоди 72-го італійського Національного Літургійного Тижня. Він підкреслив, що обрана тема «Служіння на послузі синодальній Церкві», має «особливе значення для Церкви в теперішній історичний момент».

Кардинал цитує слова Святішого Отця, якими він закликає нас іти синодальним шляхом та бути «експертами в мистецтві зустрічі» й допомагати одні одним, «щоб різноманітність харизм, покликань і служінь збагачувала нас». Державний Секретар підкреслив, що Папа Франциск сподівається, що «це кваліфіковане зібрання сприятиме богословсько-літургійно-пастирському вивченню служіння, відкриваючи перспективи для душпастирського розпізнавання церковної спільноти».

Кардинал пригадав деякі праці Єпископів Риму, присвячені служінням у Церкві. Отож, у motu proprio «Ministeria quaedam» Папа Павло VI «переглянув питання про нижчі свячення, зберігши читця та аколіта як інституційні служіння», які більше не вважаються привілеєм кандидатів у священики та диякони. У свою чергу, Папа Франциск бачить оновлення Церкви у тому, щоб вона ставала більш спільнотною та менш клерикальною. В Апостольському листі motu proprio «Spiritus Domini» Папа Франциск знімає обмеження, яке унеможливлювало доступ жінок до перших двох служінь, а в документі «Antiquum Ministerium» дарує Церкві «чин поставлення на катехитичне служіння».

Кардинал Паролін пригадав, що кожне служіння в Церкві має бути натхнене духом служіння, яким керувався Христос. Він наголосив, що Церква, яку розуміють як «таїнство сопричастя», більше наголошує на ролі мирян, тому йдеться про те, щоб «плекати у мирян більш чітке усвідомлення свого покликання, яке виражається в множинноcті завдань».

На завершення, Кардинал Паролін запевнив усіх учасників конференції у молитві та благословенні Папи Франциска, разом із його особистим побажанням «повного успіху цієї важливої душпастирської ініціативи».

Поширити новину: