Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Папа: Майбутнє належить молоді, але молоді з крилами та корінням

Приймаючи у Ватикані молодіжну гілку руху «Équipe Notre-Dame», Папа Франциск заохотив юнаків і дівчат будувати спільноту, наслідуючи приклад Діви Марії, яка вказує не на Себе, але на Христа і на ближніх, пам’ятаючи про те, що прямування в майбутнє потребує крил і коріння.

Про це пише Vatican News.

Кожна молода людина є надією для Ісуса, надією дружби, спільного шляху та спільної місії, а тому є також надією для Церкви. Думками про це поділився Папа Франциск, зустрічаючись у суботу, 6 серпня 2022 р., з учасниками міжнародної зустрічі молодіжної гілки руху «Équipe Notre-Dame» (Гуртки Пресвятої Богородиці).

Цей подружній рух зродився у Франції в першій половині ХХ століття з метою допомагати парам дозрівати в таїнстві Подружжя. Згадані «équipe» складаються із 5-7 пар та священика-асистента, які періодично зустрічаються для молитви та взаємообміну, поглиблюючи різні духовні теми. За схожою схемою діє молодіжне відгалуження, що збирає молодих католиків віком від 16 до 26 років, які формують групи по 6-12 ровесників під проводом подружньої пари. Характерною рисою є набожність до Пресвятої Богородиці. Тож три слова: «équipe – група», «Богородиця» та «молодь» лягли в основу роздумів Папи.

Дар спільноти

Насамперед, Святіший Отець наголосив на важливості приналежності до групи, бо ніхто не може сказати, що врятується наодинці. «Всі ми перебуваємо в стосунках, щоб навчитися будувати команду», – сказав він, нагадуючи, що Бог спасає нас, формуючи з нас Свій народ. «Наодинці може зумієте здобути якийсь успіх, але без любові, без товариства, без приналежності до народу, без безцінного досвіту, яким є мріяти разом, ризикнути разом, страждати разом і святкувати разом. Не бійтеся відкритися, ризикнути, не бійтеся інших», – заохотив Папа, визнаючи, що існує цькування, зловживання, зрада, але «проблема полягає не в тому, щоби захиститися від інших; моєю турботою повинен бути захист постраждалих».

Під покровом і за прикладом Богородиці

Далі Святіший Отець навів слова із преамбули статуту руху, де стверджується, що йде мова про молодь, «позначену великою набожністю до Богородиці, із бажанням, наслідуючи Її приклад і віддаючись Її материнській опіці, збагнути упривілейоване місце Марії в таїнстві Христа та спасіння». Папа підкреслив, що коли приймаємо Пресвяту Марію в своє життя, то ніколи не втрачаємо центру, яким є Христос. «Бо Марія ніколи не вказує на Себе саму, але на Ісуса та на ближніх», – пояснив він.

Крила та коріння

Врешті, Святіший Отець наголосив на тому, що «майбутнє належить молоді», але «молоді з двома рисами», тобто, «молоді з крилами та корінням». Крилами, «щоб літати», тобто, мріяти, творити, та з корінням, «щоб триматися землі», що означає черпати мудрість від своїх дідусів і бабусь. Тому Папа заохотив запитувати себе, якими є справи з моїми крилами, куди звернений мій погляд – вгору, вниз чи зосереджений на собі, чи у серці є мрії, задуми, великі прагнення, а чи нарікання та негативні думки. А щодо коріння, то потрібно замислитися, чи не вважаю, що світ починається з мене. Якщо пощастило мати дідусів і бабусь, то якими є стосунки з ними?

Свідки любові

Наприкінці Святіший Отець звернувся з кількома словами до подружніх пар і до священиків, які супроводжують цих молодих людей, побажавши, аби вони були для них «свідками любові до Христа і до Церкви, свідками слухання та діалогу, свідками безкорисливого та щедрого служіння, свідками молитви». «Дякую вам за вашу присутність поряд з молоддю, за час і за піклування, які ви їй присвячуєте», – сказав він.

Поширити новину: