Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Папа Франциск про служіння сім’ям: допомагати творити завіт любові

Зустрічаючись з представниками Апостольського руху Шьоншата, Святіший Отець наголосив на оновленні життя у дусі Євангелія.

Про це пише Vatican News.

1 вересня 2022 року Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників Генеральної капітули Шьонштатських Отців, священичої гілки Апостольського руху Шьоншата, від назви місцевості, в якій він був заснований на початку ХХ століття, і який відзначається марійською духовністю та плеканням святості у повсякденному житті згідно Євангелія. У своєму слові Святіший Отець закликав творити завіти любові на різних рівнях свого служіння, наслідуючи Богородицю, особа Якої була при витоках створення цього руху.

Завіт любові, який єднає покоління

Папа Франциск звернув свою увагу на євангельську таємницю відкуплення, яка пов’язана, зокрема, з єврейським словом berith, що означає завіт чи угоду. «Кров Ісуса, пролита на хресті і принесена як жертва любові для всіх нас (пор. Мр 14,24; 1 Кор 11, 25), становить непорушний зв’язок між Богом і людьми: завіт любові, завіт спасіння», – підкреслив Святіший Отець, відзначаючи ідентичність руху Шьоншата, яка охоплює апостолят у дусі Євангелія.

Говорячи про одну з місій Апостольського руху, Папа Франциск відзначив їхнє служіння супроводу сімей, проголошуючи їм красу «Завіту любові», який Господь встановив зі Своїм народом. У цьому контексті він згадав про різні ідеології, які розхитують основи сім’ї, а також про прірву в багатьох сім’ях між літніми та молодими людьми. У цих ситуаціях існує потреба завіту між різними поколіннями, оскільки «у такий спосіб зберігається персональна та особиста ідентичність; успадковується не лише генетична спадщина чи прізвище, але й передусім мудрість того, що означає бути людиною відповідно до Божого задуму. Отже, таємниця нашого відкуплення також тісно пов’язана з пережитим досвідом любові в сім’ях. І не забуваймо, що віра, зрештою, завжди передається на діалекті через сім’ї, через людей похилого віку, дідусів і бабусь», – сказав Папа Франциск.

Діва Марія, яка спонукає до творення мостів

Звертаючи увагу на любов до Богородиці, що є істотною ідентичністю Апостольського руху Шьоншата, Святіший Отець відзначив приклад Її ніжної та відданої любові, завдяки якій Небесна Матір піклується про всіх своїх синів та дочок. «Пресвята Діва Марія, Яку з великою любов’ю вшановують усі члени Шьоншатської спільноти як «Тричудесну Матір», є основним зразком для всіх, яка спонукає до створення мостів, заснованих на братерській любові та спільності благ з найбільш потребуючими, і водночас дає нам мудрість і відвагу виходити назустріч тим, хто відійшов від дружби з Господом, щоб відновити їх свідченням нового життя у Христі, яке характеризується милосердям», – зазначив Папа Франциск. Він побажав членам Апостольського руху ступати вперед у своїх апостольських служіннях, «завжди оновлюючи себе благодаттю Святого Духа та виявляючи відвагу відкривати нові шляхи на служінні сім’ям, щоб сяяла краса Завіту, встановленого між Богом і людьми, з духовністю та живим досвідом християнських цінностей», – наголосив Святіший Отець.

Поширити новину: